Petekler Hangi Durumda Temizlenmeli

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Petek Yıkama İşlemi Ne Zaman Yapılması Gerekmektedir?

Peteklerinize 3 yılda bir defa özel makineler ve kimyasal ilaçlar ile yıkatmanız gerekmektedir. Petek yıkama işleminde mutlaka uzmanlardan yardım alınız.

Kombi kullanıcıları peteklerinde ısınma olmadığı zaman peteklerin tıkalı olduğunu düşünmektedir. Fakat bu gibi durumlarda her zaman petekler tıkalı olmaya biliyor. Kombide sorun oluştuğu zaman da peteklerde ısınma olmaya bilmektedir.

Önemli Bilgi: Petekleriniz de az ısınma oluyor ise bu sadece petek temizliğinin yapılması gerektiğini belirten bir anlam değildir. Bu durumda pompanın devir düşürmesi de peteklerinizin az ısınma yapmasına neden olmaktadır. Düzgün döşenmeyen tesisatlar da peteklerin az ısınmasına neden olabilmektedir. Bu durumda ise tesisatçıdan yardım almanız gerekmektedir.

Petekler Hangi Durumda Temizlenmeli?

Tesisat suyu boşaltıldığı zaman tesisattan siyah su genellikle kir olarak algılanmaktadır. Fakat tesisattan çıkan siyah su peteklerin içinde suyun rahat gezmesine yardımcı olan yağdır. Bunun dışında peteklerinizin içerisinden kahverengi su geliyor ise bu durumda tesisatta dolaşan su çamurlaşmış demektir. Bu nedenle de tesisat yıkama yaptırmanız gerekmektedir.

Diğer bir durum ise kombi bakımınızı her yıl düzenli olarak yaptırıyor iseniz gelen ekipler peteklerinizi kontrol etmesi gerekmektedir. Peteklerinizin hava alma müşüründen kahverengi su geliyor ise bu durum da tesisat yıkama yaptırmanız gerekmektedir.