Baymak Kaloriferlerin Havasını Alma

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Petekler Neden Hava Yapar?

Baymak peteklerde iki sebepten dolayı hava oluşmaktadır.

  1. Tesisatın yeni döşenmesinden dolayı,
  2. Peteklerin suyunun boşaltılmasından dolayı hava yapmaktadır.

Peteklerin Hava Yaptığını Nasıl Anlarız?

Baymak peteklerin hava yaptığını anlamak zor bir işlem değildir. Petekleriniz hava yapmış ise peteklerin üst kısmında ısınma olmaz. Baymak peteklerinizin üst kısmı soğuk alt kısma sıcak olur. Böylelikle hava yaptığını anlarsınız. Bunun dışında da sağdan sola ısınma olmaz ise bu durumda da petekleriniz ısı yapmış demektir.

Peteklerin Havasını Almak İçin Servis Yardımı Almak Gerekir mi?

Baymak peteklerinizin havasını siz kullanıcılarda alabilirsiniz. Aşağıda sizler için peteklerin havasının nasıl alacağını anlatmış bulunmaktayız. Bu işlemi gerçekleştirmek için servisi yardımı almanız gerekmemektedir.

Baymak Peteklerin Havası Nasıl Alınır?

Baymak peteklerinizin havasını almanız için düz bir torna vida ya da hava alma anahtarına ihtiyacınız vardır. Hava yapan peteğin yan tarafında hava alma bölümü bulunmaktadır. Bu bölümü torna vida yardımı ya da hava alma anahtarı ile açınız. Hava alma müşürünü açtığınız zaman fıs diye bir ses gelmesi gerekmektedir. Ses bitene kadar ve peteğin içinden su gelene kadar işleme devam ediniz. Böylelikle peteklerinizin havasını almış olursunuz. Bu uygulamayı hava yapan tüm peteklerinizde yapabilirsiniz.