Baymak Oda Termostatı

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Oda Termostatı Ne İşe Yarar?

Baymak oda termostatı kombiye bağlı bir cihazdır. Oda termostatı bulunduğu odanın sıcaklığını ölçer ve istenilen sıcaklık seviyesinde kalması için çalışır. Oda istenilen sıcaklık seviyesine ulaştığı zaman termostat kombiyi kapatır. Oda tekrardan soğumaya başladığı zaman termostat kombiye emir verir ve tekrardan çalışarak odanın sıcaklığı istenilen seviyeye ulaştırır. Böylelikle oda sıcaklığının aynı kalmasını sağlar ve tasarruf sağlarsınız.

Baymak Oda Termostatı Alırken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Baymak oda termostatını alırken dikkat edilmesi gereken en önemli nokta oda termostatının kombi ile uyum sağlamasıdır. Termostat kombi ile uyum sağlamaz ise bu durum da verim elde edemezsiniz. Diğer önemli bir nokta ise oda termostatını güvenilir yerden almanız olacaktır.

Kaç Çeşit Oda Termostatı Vardır?

Kablolu ve kablosuz olmak üzere iki çeşit termostat bulunmaktadır.

  • Kablolu Oda Termostatı

Kablolu oda termostatı kombi ile termostat arasında bulunan kablo yardımı ile termostat kombiye emir vermektedir. Fakat kablolu oda termostatları görüntü kirliliğine yol açtığı için genellikle tercih edilmemektedir.

  • Kablosuz Oda Termostatı

Kablosuz oda termostatı ise oldukça sık tercih edilen termostat çeşitlerinden biridir. Kablosuz olması nedeni ise kullanıcı istediği odaya termostatı monte edebilmektedir.

Baymak Oda Termostatı Nasıl Çalışır?

Baymak kombinizin üzerinde ayar 50° alındı var sayalım. Termostat derecesi ise 23° olduğunu düşünelim. Termostat kombiyi devreye sokar ve ilk olarak tesisat suyunu 50° olmasını sağlar ve ardından 23° yani istenilen sıcaklık seviyesine getirerek devreden çıkar. Oda sıcaklığı düştükçe termostat devreye girer ve oda sıcaklığının istenilen seviyede kalmasını sağlar. Oda termostatlarının çalışma sistemi böyle devam eder.