Doğalgazdan Nasıl Tasarruf Edilir

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Doğalgaz kullanımında tasarruf etmek ve kış dönemlerinde yüksek gelen doğalgaz faturalarını düşürmek ister misiniz? O halde aşağıda sunulan bilgileri inceleyin ve uygulayın.

Doğalgazdan Nasıl Tasarruf Edilir?

  1. İlk olarak tavsiyemiz izolasyon yaptırmanız olacaktır. Binanızın iç ve dış cephelerinde izolasyon yaptırarak faturalarınızın %50 oranında tasarruf yaşamanıza yardımcı olacaktır. Binanız eski olsa dahi izolasyon yaptırdığınızda etkisini sizler de göreceksiniz.
  2. Kombinizi kapatmamanızı önermekteyiz. Bunun nedeni ise cihazınızı kapattığınız zaman ortam soğur ve cihazınızı açtığınız zaman cihaz ortamı ısıtmak için fazla yakıt harcayacaktır. Bu nedenle de faturalarınızın kabarık gelmesine neden olacaktır.
  3. Kombinize düzenli olarak bakım yaptırmanız gerekmektedir. Kombinize bakım yaptırdığınız zaman cihazınız daha iyi çalışacak ve böylelikle tasarruf sağlayacaksınız.
  4. Peteklerinizin önünü kapatmayınız. Bunun nedeni ise peteklerinizin önünü kapattığınız zaman ısı ortama yayılamayacak ve ortam ısınmayacaktır. Bu nedenle de peteklerinizin önünü açmaya dikkat ediniz.
  5. Oda termostatı ya da termostatik vana kullanarak tasarruf sağlayabilirsiniz. Oda termostatı odanın sürekli aynı ısıda kalmasını sağlar ve kombinizin fazla yakıt harcamasını önler. Termostatik vana ise peteklerin daha iyi ısınmasına yardımcı olarak sizlerin tasarruflu yaşamanıza yardımcı olur.
  6. Tesisat yıkama işlemi yaptırın. Petekleriniz uzun zaman kullanıldıktan sonra içerisinde pislikle birikmektedir. Bu nedenle de peteklerinizden verim alamazsınız. Petek yıkama işlemi ile peteklerinizden daha iyi verim alır ve tasarruf sağlarsınız.
  7. Camlarınızdan gelen soğuk havayı engelleyiniz. Camlarınız eski ise yeni cam ve çift cam yaptırmaya özen gösterin. Çift cam soğuk havayı içeri sızdırmaz ve daha iyi ısınmanıza yardımcı olur.
  8. Sıcak su kullanımında ayarı musluklardan değil kombi üzerinden yapmaya özen gösterin. Bunun nedeni ise sıcak suyu istenilen sıcaklığa ayarlarken cihazınızın fazla yakıt harcamasıdır. Bu nedenle de kombi üzerinden ayar yaparak tasarruf sağlayabilirsiniz.