Doğalgaz Vanası Nasıl Açık Olur

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Doğalgaz Vanası Ne İşe Yarar?

Doğalgaz vanası doğalgaz sayacının ve genellikle kombinin yanında bulunmaktadır. Ocağınız da doğalgazlı ise ocağın yanında da gaz vanası bulunmaktadır. Doğalgaz vanası daireye gaz gelmesine yardımcı olan doğalgaz borusunun üzerinde yer alan bir vanadır.

Doğalgaz Vanası Nasıl Açık Olur?

Doğalgaz vanasının nasıl açık olmadığı konusu hakkında sizlere bilgiler sunmaya başlayalım. Doğalgaz vanası boru ile aynı hizada ise yani paralel ise açık demektir. Fakat doğalgaz vanası boru ile paralel değil de boru ile T simgesi oluşturuyor ise bu durumda vana kapalı demektir. Vanaların açık olmasına rağmen ocağınız çalışmıyor ve kombiniz çalışmıyor ise bu durumda doğalgaz firması ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Doğalgaz Vanasının Kapalı Olduğunu Nasıl Anlarız?

Doğalgaz vanasının kapalı olduğu yukarıda da sizlere anlatıldığı üzere Doğalgaz vanası borular ile aynı hizada değil ve T harfini oluşturuyor ise bu durumda gaz vanası kapalı demektir.

Doğalgaz vanasının açık ya da kapalı olması hakkında ki merak edilenleri sizlere açıklamış bulunmaktayız. Aklınıza takılan sorular da bizlere çekinmeden ulaşabilir yardım isteyebilirsiniz.