Termostatik Petek Vanası Nedir

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Termostatik vana peteklerin sıcak su giriş kısmına monte edilen, oda sıcaklığını istenilen derecede tutan bir cihazdır. Bunun yanı sıra sağlıklı ve konforludur.

Termostatik Vana Neden Kullanılmalıdır?

Termostatik vanaların sadece tasarruf amacı ile kullanıldığı bilinmektedir. Fakat termostatik vanalar sadece tasarruf amacı ile kullanılan cihazlar değillerdir. Termostatik vanalar uzakta kalan peteklere daha iyi ısı gitmesine yardımcı olmakta ve peteklerin hepsinin aynı derece de ısınmasına yardımcı olmakta olan cihazlardır.

Termostatik Vana Nasıl Çalışmaktadır?

Termostatik vana montajı yapıldıktan sonra termostatik vana üzerinden skala yardımı ile istenilen sıcaklık ayarlanır. Seçilen sıcaklık seviyesine geldiği zaman termostatik vana üzerindeki pim oransal şekilde iter. Bu durumda su akışı kısılır ve diğer peteklerin ısınması sağlanır. Oda soğumaya başladıktan sonra termostatik vana tekrardan devreye girer. Bu şekilde termostatik vana çalışmaya devam eder.

Dairede Bulunan Tüm Peteklere Takılması Gerekli midir?

Termostatik vanaların tüm peteklere takılması tasarruf açısından ve peteklerinizden daha iyi verim almanız açısından oldukça önemlidir. Yine de bu durumu kullanıcının belirlemesi gerekmektedir. İsteyen kullanıcılar sık kullanılan peteklere taktırabilir. Bu tamamen kullanıcının tercihi olmaktadır.