İzolasyon ile Tasarruf Sağlar mıyım

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

İzolasyon Nedir?

İzolasyon yalıtım demektir. Yani farklı iki ortam arasında sıcaklık geçişini engelleyen malzemeler ile yapılan uygulamadır.

İzolasyon Nerelere Yapılmaktadır?

İzolasyon sadece bina dışlarına değil, dairenin içerisine de yapılmaktadır. Bunun dışında çatılara, duvarlara, kapı ya da pencerelere de yapılmaktadır. Garajlarda da ya da ısıtılması güç depolarda da bu işlem yapılmaktadır.

İzolasyonda Hangi Malzemeler Kullanılmaktadır?

  1. Cam köpüğü,
  2. Telaşlı levhalar,
  3. Cam yünü,
  4. Fenol Köpüğü,
  5. Mantar Levhalar,
  6. Polistiren,
  7. Poliüretan,
  8. Taş Yünü gibi malzemeler kullanılmaktadır.

İzolasyon ile Tasarruf Yaşanır mı?

İzolasyon ile elbette tasarruf yaşarsanız, fakat izolasyonun iyi yapılması gerekmektedir. İyi yapılmayan izolasyon ile tasarruf yaşamaz ve israfa neden olursunuz. İzolasyon yapılan ile izolasyon yapılamayan bina arasında sıcaklık farkı baya bulunmaktadır. Hem faturalarınızın düşük gelmesini hem de daha iyi ısınmak istiyor iseniz izolasyon yaptırmanızı önermekteyiz.

İzolasyon uzman kişiler tarafından yapıldığı sürece ve kaliteli malzemeler kullanıldığı sürece %50 oranında tasarruf sağlarsınız.

İzolasyonu Sadece Tasarruf Amaçlı mı Yaptırmak Gerekir?

İzolasyon sadece faturalarınızın az gelmesini sağlamaz. Binanızı dış etmenlerden korumakta ve binanızın değerinin artmasını sağlamaktadır. Bunun dışında sağlıklı ortamlar sunarak sizlerin sağlığını da korumaktadır.