Baymak Kombi Neden Kapatılmamalı

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Kombi Nasıl Kullanılmalı?

Baymak kombinizi yazın kullanıyorsanız sadece sıcak su için kullanmakta olursunuz. Kış dönemlerinde ise kalorifer konumu açmaktayız. En az 3 adet peteğin açık olması gerekmektedir. Bunun nedeni ise kombi de bulunan devir daim pompasının daha rahat devir yapabilmesidir.


Baymak Kombi Neden Kapatılmamalı?

Baymak kombilerinizi sürekli ve kısık ayarlarda kullanmanız gerekmektedir. Bunun nedeni ise kombileri sürekli kapatıp açar iseniz ortam soğuduğu için cihaz fazla yakıt harcar ve böylelikle faturalarınızın kabarık gelmesine neden olur. Bunun dışında kombiyi kapattığınız zaman kombi içinde bulunan gaz özelliğini yitirir ve içerisinde bulunan gazı atması için bir süre gerekmektedir. Bu arada da cihazınız arızaya geçmektedir. Bu durumda da kombi içerisinde ki parçalara da zarar gelebilmektedir. Baymak kombinizi kapatırsanız tasarruf sağlamak yerine sarfiyat sağlamış olursunuz. Bu da istenmeyen faturaların gelmesine neden olur. Bu nedenle kombi servisleri kombinizi kapatmamanızı önermektedir.

Baymak Kombi Sürekli Açık Kalırsa Fazla Yakıt Yakar mı?

Bu soru tüm müşterilerin aklına takılan en önemli sorulardan biridir. Bizlere göre kombiyi kullanmadığımız zaman kapatırsak tasarruf sağlayacağımızı düşünürüz. Fakat kombinizi kapattığınız zaman kombi içerisinde bulunan gaz özelliğini yitirir ve cihaz ortamı ısıtmak için fazla yakıt harcayarak yakıt israfına neden olur. Baymak kombi sürekli kısık ayarda kullanılır ise tasarruf sağlarsınız. Tabi bunun içinde dairenizin konumu ve yalıtım yapılıp yapılmadığı da oldukça önemlidir. Baymak Servisi olarak kombinizi kapatmamanızı önermekte ve bunun yerine kısık ayarda sürekli çalıştırmanızı önermekteyiz. Aklınıza takılan sorular için bizlere ulaşabilirsiniz.