Baymak Kombi Montajı

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Kombi Montajı Nedir?

Kombinin bir yere takılması işlemidir.

Baymak Kombiler Nereye Monte Edilemez?

 1. Koridorlara monte edilmemeli,
 2. Patlayıcı maddelerin bulunduğu ortamlara monte edilmemeli,
 3. Açık balkona monte edilmemeli (monte edilecek ise kapalı dolap içine alınması gerekmekte ya da borular izolasyonlanmalıdır)
 4. Bina boşluklarına monte edilmemelidir,
 5. Islak zemin olmayan yerlere (örneğin: tahta gibi) monte edilmemeli,
 6. Ocak benzeri ürünlerin yanına monte edilmemeli,
 7. Kombiniz hermetik ise bacanın uzun olmayacağı yerlere monte edilmemeli,
 8. Kombinin monte edileceği yerin etrafında bir şey olmamalı,
 9. Kombinin alt kısmında elektrik prizi ya da sigorta olmadığı yere monte edilmelidir.

Baymak Kombi Montajında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Baymak kombi montajında dikkat edilmesi gerekenlerin en önemlisi uzman kişiden yardım almanızdır. Diğeri ise kombinin proje uygun yere monte edilmesidir. Baymak kombi içerisinde yer alan baca seti montajda kullanılmalıdır.

Baymak Kombi Çeşitlerine Göre Montaj İşlemleri

 • Baymak Hermetik Kombilerde Montaj İşlemi

İlk olarak kombinizin daireye uygun olup olunmadığı kontrol edilmelidir. Daireniz 160 m2’nin altında ise hermetik tip kombiye uygun bir daire demektir. Hermetik kombi montajında kombi içerisinde bulunan standart boru seti kullanılarak kombi montajı yapılmalıdır. Hermetik kombilerin bacası genellikle camdan dışarı ya da duvardan dışarı uzanmaktadır. Ortamda menfez yok ise menfez takılmalıdır.
 

 • Baymak Bacalı Kombilerde Montaj İşlemi

Bacalı kombi montajında uzman yardımı almanız oldukça önemlidir. Kombi bina bacasına monta edilmelidir. Metrekare olarak genellikle 160 m2 den küçük olan dairelerde kullanılan kombi çeşididir. Bacanın çekişinin kuvvetli olması için baca temizliğinin muhakkak yapılması gerekmektedir. Bacanın çelik olması gereklidir. Bacalı tip kombi montajı için kesinlikle uzman yardımı almanız gerekmektedir.
 

 • Baymak Yoğuşmalı Kombilerde Montaj İşlemi

Yoğuşmalı tip kombiler genellikle büyük dairelerde yani 160 m2 den büyük dairelerde kullanılan kombi çeşitlerinden biridir. Yoğuşmalı kombiler ebatlarının büyük olması nedeni ile genellikle balkonlara monte edilmektedir. Yoğuşmalı kombilerin montaj işlemini her zaman uzmanına bırakmanız gerekmektedir.