Baymak Kombi Kullanmak Tasarruflu mu

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Baymak kombinizden verim alamadığınız halde yüksek gelen faturaları ödemek durumunda kalıyorsanız bu makalemize bir göz atın deriz.

Baymak Kombi Kullanmak Tasarruflu mu?

Baymak kombiler hayatımızın en önemli yerlerinden biridir. Kombiler günümüzde geldiğinden bu yana en çok tercih edilmekte ve rahat kullanımı ile de bizlerin beğenisini kazanmaya devam etmekte olan bir cihazdır. Kombiler hayatımızda olmadığı zamanlara biraz değinelim. Kombiler olmadan önce sobalar vardı ve sadece bir odanın ısınmasını sağlamaktaydı. Sıcak su için ise termosifon ya da şofbenler kullanmaktaydık. Bunlar için ayrı ayrı yakıt türleri kullanarak bütçelerinizi aşmaktaydık. Kombiler ise bütün özelliklerin bir cihazda bulunduğu bir üründür. Hem ısınmada bizlere yardımcı olmakta hem de sıcak su ihtiyacımızı karşılamaktadır. Kombilerin tasarruflu olmasına gelirsek; kombiler oldukça tasarruflu cihazlardır. Kombilerinizi doğru kullandığınız sürece her zaman tasarruf sağlayabilirsiniz.

Baymak Kombi ile Tasarruf Nasıl Sağlanır?

  1. İlk olarak kombinizin ayarının sabit kalması gerekmektedir. Cihazınızı sıcak su ya da kalorifer ayarlarında sabit tutarak cihazın fazladan yakıt harcamasını önleyebilirsiniz.
  2. Sıcak su kullanımında su aşırı derece de sıcak akıyor ise musluktan ayarlama değil kombi üzerinden dereceyi düşürmeniz gerekmektedir. Bunun nedeni ise sıcak suyu aşırı derece yükse kullandığınız zaman cihazın fazla derece de yakıt tüketmesine neden olursunuz. Bundan kaynaklı da faturalarınız yüksek gelir.
  3. Baymak kombilerinizin bakımını her yıl kış gelmeden düzenli olarak yaptırmanız gerekmektedir. Kombi bakımında cihazın parçaları temizlenmekte ve böylelikle cihazınız daha verimli çalışarak faturalarınızın daha düşük gelmesini sağlayabilirsiniz.
  4. Evde bulunmadığınız da ya da gece yatarken cihaz kapatılmamalıdır. Bunun nedeni ise kombi kapatıldığı zaman ev soğumakta ve kombi evi ısıtabilmek için fazladan yakıt harcamaktadır. Fazla yakıttan dolayı da faturalarınız yüksek gelebilmektedir. Kombinizi kapatmak yerine daha düşük ısılarda kullanarak tasarruf sağlayabilirsiniz. 

Örnekler bunlarla da sınırlı değildir. Tasarruf amaçlı binanızda izolasyon yoksa mutlaka yaptırmalısınız. Peteklerinizin etrafını kış döneminde açık tutmalısınız. Peteklerinizin ve kombinizin bakımını yaptırmalısınız. Oda termostatı veya termostatik vana gibi ekstra alternatif cihazlar kullanmalısınız. Bu örnekler de çoğaltılabilir.