Baymak Kombi Elektrik Bağlantısı

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Kombi Elektrik Bağlantısı Nedir?

Baymak kombiler şebekeden aldığı elektrik yardımı ile çalışmakta olan cihazlar elektriğin priz ya da sigortaya bağlanması işlemine kombi elektrik bağlantısı denmektedir.

Kombi Elektrik Bağlantı Sigortası Kaç Amper Olmalı?

Elektrik bağlantısı işlemlerinde kombilerin genel amperi 2 amperdir. 2 amper üstü olan sigortalar yararlı olmamakla beraber kombi servisleri de pek tavsiye etmemektedir. Kombinizde 2 voltajın üzerinde amper kullanıyor iseniz voltajı sorunları yaşarsınız. Bundan kaynaklı da kombinizin elektronik kartı hasar görebilmektedir. Bu nedenle de 2 amper üstü kullanmamanızı önermekteyiz.

Baymak Kombinin Priz ya da Sigortası Nerede Olmalıdır?

Baymak kombilerin priz veya sigorta bağlantıları genellikle kombinin yanına yapılmaktadır. Priz ya da sigorta bağlantısı asla kombinin altına yapılmamaktadır. Kombi elektrik bağlantısı yapılırken oldukça titiz davranmak gerekmektedir. Bağlantı işlemleri yapılırken dikkat edilmesi gereken en önemli şey ise kombi ile prizin ya da sigortanın mesafesidir. Arıza durumlarında hızlı müdahale edilebilmesi için 3 ya da 4 cm yakınında olması gerekmektedir. Elektrik bağlantı işlemleri sağlığınız ve sevdikleriniz açısından uzman kişilerce yapılması gerekmektedir.

Priz veya Sigorta Neden Kombi Altına Monte Edilmemelidir?

Priz ya da sigortalar elektrik ile bağlantılıdır. Bu nedenle de kombi de en ufak bir su sızıntısı elektrik bağlantısına gelebilir ve istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilir. Bundan kaynaklı da kombi altına elektrik bağlantısının yapılmaması gerektiğini belirtmekteyiz.

Kombi Elektrik Bağlantısını Kullanıcı Yapabilir mi?

Elektrik bağlantı işlemlerinden anlamıyorsanız yani elektrikçi ya da bu işten anlamıyor iseniz bu işi uzmanına bırakınız. Kombi elektrik bağlantısı oldukça dikkat edilmesi gereken işlemlerden biridir. Bu nedenle de bu işlemlerden anlamıyor iseniz cihaza müdahale etmeden uzman kişilerden yardım alınız.