Star Kombi Ateşleme Yapmıyor

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Önemli Bilgi: Star kombide ateşleme sorunu olduğu zaman ekranında E133 hata kodu yer alır. Bu sorunla karşı karşıya kalırsanız eğer cihazınız ateşleme yapmaz ve çalışma durumu olmaz.

Tüketici Tarafından Yapılacak İşlemler

  1. Evinizde doğalgaz olup olmadığını kontrol edin. Bunun için gaz vanalarını kontrol edebilirsiniz. Kapalı durumda olursa bunu şu şekilde anlayabilirsiniz: Gaz borusu ile gaz vanası aynı hizada olmaz. T gibidir. Aynı hizaya getirin yani açın.
  2. Star kombiyi resetlemeyi deneyin. Resetleme işleminden sonra çoğu zaman arıza durumu düzelebilmektedir. Düzelme olmazsa eğer işlemi birkaç kez daha yaparsınız. Yine de arıza durumu çözümlenmez ise servis yardımı alırsınız.

İşlemlerin hepsini yaptınız fakat sonuç değişmedi ise bu durumda cihaza daha farklı müdahalelerde bulunmayın. Baymak Servisi ile görüşün ve gereken yardımları alın. İşi uzmanına bırakırsanız sorununuz çözümlenecektir.

Star Kombi Ateşleme Yapmıyor ise Sebebi Neler Olabilir?

  • Elektronik kartta arıza olabilir

Elektronik kart arızası durumunda cihaz bu sorunla birlikte daha birçok sorunu meydana getirebilir. Arıza tespiti sırasında elektronik kartta sorun görülür ise parçaya müdahale edilmesi gerekir. Parça tamir edilir ya da değiştirilir ise sorun da düzelecektir.

  • Gaz armatöründe arıza olabilir

Gaz armatörü de Star kombide önemli parçalar arasındadır. Genelde ateşleme sorunlarında karşımıza çıkar. Arızalı olarak tespit edildiğinde parça değişimi yapılır ve soruna müdahale edilmiş olunur.

  • İyonizasyon ve ateşleme çubuklarında sorun olabilir

Star kombide çok sık olmasa da bu soruna da rast gelinebilmektedir. Elektrot olarak da adlandırabileceğimiz bu parçalarda sorun olduğunda parça değişimi yapılmaktadır.