Novadens Extra Premix Kombi Ateşleme Yapmıyor

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Önemli Bilgi: Baymak Novadens Extra Premix model kombide ateşleme problemi olduğunda ekrana bakacak olursanız eğer E01 hata kodu yer alacaktır. Bu durumda cihazın ateşlemeyi yapamadığınız ateşlemede başarısız olduğunu anlayabilirsiniz.

Kullanıcı Neler Yapmalı?

  1. Gaz kontrolü sağlamalı. Kombi gaz olmadan çalışma yapmaz ve yapamaz. Bu açıdan daire içinde gaz olduğundan emin olunuz. Gaz vanalarını kontrol ediniz. Gaz vanaları kapalı ise yani boru ile paralel durumda değil ise mutlaka aynı hizaya getirin. Aksi durumda zaten gaz gelmeyecektir ve kombi de bu sebeple ateşleme yapmıyordur.
  2. Kombiyi resetlemelisiniz. Reset uygulaması bu gibi durumlarda işe yaramaktadır. Resetleme işlemini sorun düzelmedikçe birkaç kez daha tekrar edebilirsiniz. İşlem sonrasında sorun düzelebilir.

Novadens Extra Premix model kombilerde ateşleme sorunlarında sadece bu uygulamaları yapabilirsiniz. İşlemleri yaptınız yine de sonuç değişmedi ise mutlaka servisi arayarak yardım talebinde bulunun.

Hangi Parçalar Arızalı Olabilir?

  • Elektronik kart

En önemli parçadır ve arızalandığı durumlarda teknik açıdan tamir ya da değişim gibi müdahaleler gerekir. Bu anlamda da arızanın giderilmesi amacı ile işlemi uzman ekibe yaptırmak zorundasınız.

  • Gaz valfi

Gaz grubu ya da gaz armatörü olarak da adlandırabileceğimiz bir parçadır. Arızalı olma durumlarında ateşlemede sıkıntı yaşanır. Cihaz ateşleme yapmaz. Bu durumda parçanın tamiri de olmayacağı için sıfırı ile değişimi gerekir. Değişimi yapıldığında cihaz sorunsuz çalışır durumda teslim edilir.

  • İyonizasyon ve ateşleme elektrodu

Brülörde yer alan ince uzun çubuk şeklideki parçalardır. Biri alev hissedicidir diğeri ateşlemeye yardımcı olur. Arızalanma durumlarında genelde ateşleme başarısızlığı ya da iyonizasyon sorunu karşımıza çıkar. Parçalar değiştirildiğinde sorun da çözümlenir.