Luna Kombi Ateşleme Yapmıyor

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Önemli Bilgi: Luna kombide ateşleme sorunu yaşanıldığı zaman ekranda E01 hata kodu yer alır. Bu hata kodu ile karşılaştığınız zaman cihazınızın ateşleme yapmadığını anlayabilirsiniz.

Luna Kombi Ateşleme Yapmıyor ise Kullanıcının Yapması Gerekenler;

  1. Öncelikle gaz kontrolü yapmalısınız. Dairenizde gaz var mı diye kontrol etmek adına gaz vanalarına bakmalısınız. Gaz vanaları kapalı durumda ise boru ile zıt yöndedir. Boru ile vananın aynı hizada olması açık demektir. Bu şekilde değilse vanayı açın. Zaten doğalgazlı ocağınız yanıyor ise dairenizde gaz var demektir. Bu nedenle sorun cihazınızdadır.
  2. Son olarak cihaza reset atabilirsiniz. Resetleme sonrasında sorunun düzelme olasılığı vardır. Düzelme olmazsa resetlemeyi 3 kez daha tekrarlayın. Sonuç aynı ise servis yardımı alın.

Bu işlemleri servis çağırmadan önce uygulamalısınız. Uygulamalar sonrasında sorunun düzelme olasılığı vardır. İşlemleri uyguladınız fakat sonuç aynı ise cihazın parçalarında sorun olabileceği için size en yakın servisi arayarak yardım almanız gerekir.

Luna Kombi Ateşleme Yapmıyor ise Hangi Parçalar Arızalı Olabilir?

  • Anakart arızalanmış olabilir

Ateşleme sorunlarında genelde karşılaştığımız bir parçadır. Cihaz için önemi büyüktür. Bu nedenle de arızalandığı zaman birçok sorun yaşanabilir. Ateşleme sorunları da bu sorunların başında gelir. Teknik açıdan arıza durumu söz konusu ise mutlaka servis aranılmalı yardım alınmalıdır. Parça tamiri ya da değişimi ile sorun giderilecektir.

  • Gaz valfi arızalanmış olabilir

Gaz valfi genelde ateşleme sorunlarında karşımıza çıkan en önemli parçalar arasındadır. Arıza durumunda tamir olmaz mutlaka değişimi olmalıdır.

  • İyonizasyon ve ateşleme elektrodu arızalanmış olabilir

Böyle bir durumda da tespit sonrasında parça değişimi yapılarak sorun giderilebilir.