Lambert Lx Kombi Ateşleme Yapmıyor

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Önemli Bilgi: Baymak Lambert Lx model kombide eğer ateşleme sorunu yaşamakta iseniz bunu ekranda beliren A01 hata kodundan anlayabilirsiniz. Bu hata kodu cihazın ateşlemeyi başarılı bir şekilde yapamadığını belirtmektedir.

Lambert Lx Kombi Ateşleme Yapmıyor ise Ne Yapmalıyım?

  1. Dairenizde gaz olduğundan emin olmalısınız. Bu nedenle de daire içinde yer alan ocak gibi cihazları çalıştırmalı ve çalışıp çalışmadığını denemelisiniz. Ocağın da çalışmıyor olması dairede gazın olmaması anlamına gelir. Yani cihazda sorun yoktur. Ocak çalışır durumda ise kombi yanındaki gaz vanasını kontrol ederek açık olduğundan emin olun, açık değilse de mutlaka açın.
  2. Sorunda düzelme olmaz ise cihaza reset atın. Reset düğmesine bir kez basmanız yeterlidir. Sorunda yine de düzelme olmaz ise işlemi birkaç kez daha tekrar edin.

Uygulamaları sırası ile yapmanıza rağmen sorunda yine de düzelme durumu olmaz ise bu durumda daha fazla müdahalede bulunmamanızı tavsiye ederiz. Aksi halde sorun farklı boyutlar alabilir. Bu durumda mutlaka işi uzmanına bırakarak Baymak Servisi desteği almalısınız.

Lambert Lx Kombi Ateşleme Yapmıyor ise Sebepleri Nelerdir?

  • İyonizasyon ve ateşleme elektrotları

Bu elektrotlarda sorun olduğunda cihaz ateşlemeyi başarılı şekilde yapmaz ve arızaya geçer. Arıza durumu söz konusu olduğunda parçaların değişimi gerekmektedir.

  • Elektronik kart

Lambert Lx model kombide beyindir. Cihazın tüm parçaların çalışmasına yardımcı olur ve parçalar da çalışmak için emri alır. Arızalandığı durumda cihazda ateşleme sorununun yanı sıra birçok sorun da oluşabilir. Kart arızası görülür ise tamiri yapılabilir veya sıfırı ile değiştirilerek sorun giderilebilir.

  • Gaz armatörü

Gaz valfi ya da gaz grubu olarak da bilinen bir parçadır. Arızalandığı durumlarda ateşleme sorunu başta gelir. Bu gibi durumlarda parçanın tamiri de olmaz. Mutlaka sıfırı ile değiştirilmelidir.