Lambert Kombi Ateşleme Yapmıyor

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Önemli Bilgi: Lambert model kombide ateşleme problemi olduğu anda E01 hata kodu ekranda çıkar. Bu hata kodunu aldığınız zaman cihaz ateşleme yapmıyor demektir. Bu durumda cihaz çalışmayacaktır.

Lambert Kombi Ateşleme Yapmıyor ise Tüketicinin Yapması Gerekenler;

*Öncelikle kontrol edeceğiniz şey dairede gazın olup olmamasıdır. Dairede gaz olmadığı için cihaz ateşleme yapmıyor olabilir. Bu olasılık yüksektir. Gaz vanalarına bakın ve kapalı durumda olanları mutlaka açın. Dairede zaten 3 doğalgaz vanası bulunur. Biri kapı dışarısındadır, diğeri kombi yanındadır eğer ocak doğalgaz ile çalışıyor ise diğeri de ocağın yanındadır. Bu vanaları kontrol edin ve kapalı ise açık konuma getirin.

*Lambert kombiye reset atın. Resetleme işlemini yapmak adına ‘R’ harfindeki düğmeyi kullanabilirsiniz. Uygulamayı 3 kez tekrarlayabilirsiniz.

Bu işlemleri uygulamanız sonrasında sorunda düzelme olmadı ise yapabileceğiniz işlem de kalmamış demektir. Teknik açıdan sorunun hem tespiti hem de çözümü adına servis ekiplerinden yardım almalısınız. İşinde uzman ekipten yardım almanız kısa sürede sorundan kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Lambert Kombi Ateşleme Yapmıyor ise Hangi Parçalar Arızalı Olabilir?

  • Anakart
  • Gaz valfi
  • İyonizasyon ateşleme elektrodu gibi parçalarda sorun olabilir