Lambert Attivo Kombi Ateşleme Yapmıyor

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Önemli Bilgi: Baymak Lambert Attivo kombilerde ateşleme sorunu olduğu zaman ekranda E01 arıza kodu yer alır. Bu arıza kodu ile karşılaşmış olan tüm tüketicilerimiz cihazında ateşleme sorunu olduğunu bilmelidir.

Tüketici Neler Yapmalı?

  • Gaz vanaları açık olmalı

Gaz vanalarını kontrol edebilirsiniz. Gaz vanaları gaz borusuna paralel durumda olmalıdır. Paralel durumda yani aynı hizada olduğunda açık demektir. Yani bu durumda dairenize gaz geldiğinden emin olabilirsiniz. Gaz vanası kapalı ise mutlaka açın.

  • Cihazı resetleyin

Cihaz resete ihtiyaç duyuyor olabilir. R harfinde olan düğmeye bir kez basarak cihazı resetlemelisiniz. Resetleme işleminden sonra da sorun düzelmez ise işlemi birkaç kez daha uygulayın.

Lambert Attivo Kombi Ateşleme Yapmıyor ise Hangi Parçalarda Sorun Olabilir?

  • Gaz valfinde sorun olabilir

Gaz valfi; gaz grubu ve gaz armatörü olarak da bilinen kombi içinde önemli parçalardan biridir. Parçanın arızalanma durumunda genelde ateşleme sorunları karşımıza çıkar. Bu gibi durumlarda parça değişimi yapılarak sorun çözümlenebilir.

  • Elektronik kartta sorun olabilir

Cihazın beyni olarak bilinen en önemli parçadır. Arızalanma durumunda ateşlemenin yanı sıra daha birçok sorun meydana gelmiş olabilir. Elektronik kart arızası görülür ise tamir de değişim işlemi de gerekebilir.

  • İyonizasyon ve ateşleme elektrotlarında sorun olabilir

Brülörde bulunan parçalardır. Alev oluşumuna aynı zamanda ateşlemeye yardımcıdır. Arızalandıkları zaman ateşleme sorunu karşımıza çıkabilir. Bu durumda hangi parçada sorun görülür ise değişimi yapılır ve sorun giderilir.