Energy Kombi Ateşleme Yapmıyor

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Önemli Bilgi: Energy kombi ateşleme yapmıyor ise bu durumda ekranda E01 hata kodu belirir. Bu sorunla karşılaştığınız zaman cihazın ateşleme yapmadığını anlayabilirsiniz.

Energy Kombi Ateşleme Yapmıyor ise Tüketici Neler Yapabilir?

  1. Öncelikle cihazınıza gaz geldiği konusunda emin olun. Gaz vanalarını teker teker kontrol edin. Kapalı olanlar var ise açın ve daireye gaz gelmesini sağlayın. Gaz vanaları açık ise vanalara dokunmayın. Dairenizde gaz olduğunu doğalgaz çalışan bir cihazınızı çalıştırarak da anlayabilirsiniz. Diğer cihazınız yani ocak gibi cihazınız çalışıyor ise bu dairede gaz olduğu anlamına gelmektedir. Yani sorun kombinizdedir.
  2. Energy kombiye reset atmayı deneyin. Resetleme işlemini ancak 3 kez yapabilirsiniz. 3 reset uygulamasından sonra da sonuç değişmiyor ise sorunun düzelmesi adına servisi arayınız.

Energy kombide ateşleme sorunu olduğu zaman bu gibi işlemleri yapabilirsiniz. Ancak işlemler her zaman sonuç getirmez. Bu nedenle de sorunun çözümlenmesi adına servis yardımı almanız gerekmektedir.

Energy Kombi Ateşleme Yapmıyor ise Hangi Parçalar Arızalıdır?

  • Gaz valfi arızası sebebi ile ateşleme yapmıyor olabilir

Gaz valfi kombinin önemli parçalarından biridir. Arıza yaptığı zaman kullanıcı anlayamaz. Ancak yerinde görülür ise tespit edilebilir. Bu durumda da değişimi gerekmektedir.

  • Elektronik kart arızası sebebi ile ateşleme yapmıyor olabilir

Cihazın beyni olan parçada sorun olduğu için de bu durum yaşanabilir. Arızanın giderilmesi adına uzman ekiplerin yerinde görmesi gerekmektedir. Sorunun çözümlenmesi ya da sonuç bulması adına parçanın tamiri ya da değişimi gerekebilir.

  • İyonizasyon ve ateşleme elektrodu arızası sebebi ile ateşleme yapmıyor olabilir

Yaşanan ateşleme sorunlarında çok sık olmasa da arada bir karşımıza çıkan arıza durumudur. Sorunun çözümü adına servis müdahalesi gerekmektedir. Parça değişimi için uzman yardımı alın.