Energy Digit Kombi Ateşleme Yapmıyor

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Önemli Bilgi: Baymak Energy Digit kombide ateşleme sorunu olduğunda ekranda E01 hata kodu yer almaktadır. Bu hata kodunu gören kullanıcılar cihazının ateşleme yapmadığını anlamalıdır.

 Energy Digit Kombi Ateşleme Yapmıyor ise Kullanıcı Neler Yapmalıdır?

  1. Önce gaz kontrolü yapılmalı. Daire içinde bulunan gaz vanalarını kontrol etmelisiniz. Gaz vanaları açık durumda olmalıdır. Açık değilse açmanız gerekir. Kapalı veya açık olduğunu da şu şekilde anlayabilirsiniz. Boru ile gaz vanası aynı hizada ise açık aynı hizada değilse kapalı demektir. Açık durumda olduğundan emin olun.
  2. Sorunda düzelme olmaz ise resetleme işlemi yapın. Bu uygulamayı sorun düzelmediği taktirde 3 kez yapabilirsiniz

İşlemleri yaptınız fakat yine de Energy Digit kombiniz ateşleme yapmıyorsa bu durumda servis yardımı almanız gerekmektedir. Kullanıcı olarak yapabileceğiniz farklı bir uygulama da bulunmamaktadır.

Arıza Sebepleri Nelerdir?

  • Anakart arızalı olabilir

Anakart arızası ateşleme sorunlarında genelde karşımıza çıkabilmektedir. Kombide bulunan parçaların çalışmak adına komut aldığı anakart arızalı ise cihaz ateşleme yapmaz. Bu durumda anakarta tamir ya da değişim uygulaması gerekebilir.

  • Gaz armatörü arızalı olabilir

Şebekeden gazı alarak brülörde yanma oluşmasına yardımcı olan bir parçadır. Anakarttan emir alarak çalışma yapar. Arızalı olduğu durumlarda cihazda genelde ateşleme sorunu görülür. Tamiri olmaz değişimi ile sorun çözümlenir.

  • İyonizasyon ateşleme elektrodunda sorun olabilir

Brülörde bulunan alev hissedici ve ateşlemeye yardımcı parçalardır. Birinde sorun olduğunda alev algılama ve ateşleme sorunu görülebilir. Parçanın tamiri olmaz. Değişimi yapılırsa sorun çözümlenir.