Eco Kombi Ateşleme Yapmıyor

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Önemli Bilgi: Eco kombide ateşleme sorunu olduğu zaman ekranda E01 arıza kodu yer alır. Eco kombi kullanıcısı olarak bu durumda cihazınızın ateşleme yapmadığını anlayabilirsiniz.

Eco Kombi Ateşleme Yapmıyor ise Tüketici Neler Yapmalı?

  • Gaz kontrolü yaparak dairesinden gaz olduğundan emin olmalıdır.
  • Eco kombiye birkaç kez reset atmalı arızadan çıkarmaya çalışmalıdır.

Kullanıcı olarak Eco kombide ateşleme sorunu olduğunda ancak bu işlemleri yapabilirsiniz. İşlemlerin yapılmasından sonra da sorun düzelmiyor ise servis ekiplerini arayarak sorunun çözümlenmesi konusundaki yardımları almalısınız.

Hangi Sorunlar Meydana Gelmiş Olabilir?

  • İyonizasyon ve ateşleme elektrodu sorunu olabilir

Bu sorun ateşleme arızalarında karşımıza çıkabilmektedir. Bir sorun görülür ise parçaların değişimi yapılır ve sorun çözümlenebilir. Bu gibi durumlarda uzman yardımı almanız gerekmektedir.

  • Gaz valfinde sorun olabilir

Cihazın ateşleme sisteminde görevi önemli olan parçalardan biridir. Ateşleme arızası durumlarında da genelde karşımıza çıkmaktadır. Teknik olarak sorunun çözümlenmesi arızalı bu parçanın değişimi ile olur. Bu gibi durumlarda uzman yardımı almanız gerekmektedir.

  • Anakartta sorun olabilir

Anakart kombinin en önemli parçalarının başında gelir. Anakart arızasında cihaz ateşleme sorunu çıkarabilir, çalışmayabilir, daha birçok sorun meydana gelebilir. Bu sorundan kurtulmak adına her zaman uzman yardımı alınması gerekir. Anakart arızalarında parçanın değişimi kadar tamir işlemi de olabilmektedir. Uzman yardımı alırsanız sorun çözümlenecektir.