Dolcevita Ateşleme Yapmıyor

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Önemli Bilgi: Baymak Dolcevita kombi ateşleme yapmadığı zaman ekranda E01 arıza kodu belirir. Bu arıza kodunu gören kullanıcılar cihazın ateşleme yapmadığını ya da yapamadığını anlayabilir.

Kullanıcı Neler Yapabilir?

  1. Dolcevita kombiye ve ocağınıza gelen gaz vanasına bakın. Gaz vanaları kapalı mı yoksa açık mı diye kontrol edin. Gaz vanaları kapalı ise boru ile aynı hizada değildir. Boru ile aynı hizaya getirerek vanaları açın. Vanalar açık olmasına karşın ocak ve Dolcevita kombide çalışma yok ise bu daireye gazın gelmediği anlamına gelmektedir. Bu durumda kapı dışarısında olan gaz vanasını kontrol edin. Kapalı ise açın. Açık ise ve hem ocak hem de Dolcevita kombi çalışmıyor ise bölgede gaz çalışması vardır ve bu nedenle gazınız kesilmiştir. Bu durumda doğalgaz firmasını arayarak yardım alın. Ocak çalışıyor Dolcevita kombi yine de ateşlemiyor ise sorun kombidedir.
  2. Dolcevita kombiye birkaç defa reset atmanızı öneririz. Anakart bazen takılabilir bu nedenle cihaz resetlendiğinde aksaklık giderilebilir. Resetleme işleminden sonra da sorun düzelmiyor ise işlemi birkaç kez tekrarlayın. Sonuç değişmezse servis yardımı alın.

Bahsedilen işlemleri yapmanız halinde sorunun düzelme olasılığı vardır. Her zaman olmasa da bu sorunda uygulanan işlemler çözüm getirebilmektedir. İşlemler sonrasında sonuç değişmez ise mutlaka servisi arayarak yardım alın.

Hangi Parçalar Arızalıdır?

Dolcevita kombi ateşleme yapmadığı zaman kullanıcı olarak aklınızda çoğu zaman soru işaretleri kalır. Bu sorunun yaşanılma nedenleri nelerdir yani kullanıcı müdahalesi dışında hangi parçalarda sorun olabilir gibi… Bu gibi durumlarda karşımıza çıkan arıza durumları hakkındaki bilgileri sunalım.

Dolcevita kombide ateşleme sorunu olduğunda; elektronik kartta, iyonizasyon ateşleme elektrodunda, gaz valfi arızalı olabilir.