Brötje Novadens Extra Premix Kombi Ateşleme Yapmıyor

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Önemli Bilgi: Brötje Novadens Extra Premix kombiler ateşleme yapamadığını belirtmek amacı ile kombi ekranında E01 hata kodu belirir. Kombi ekranında E01 hata kodu yer alıyor ise cihazınız ateşleme yapamıyor demektir.

Kullanıcı Neler Yapmalıdır?

  1. Gaz vanalarını kontrol ediniz. Gaz vanalarını kapalı ise açık duruma getiriniz. (ocağınız çalışmıyor ise bu durumda gaz yok demektir. Bu durumda cihazınızda bir sorun yoktur.)
  2. Cihazınıza reset işlemini uygulayınız. Bu gibi durumlarda bazen reset işlemi işe yarayabilmektedir. Cihaza 3 kez reset attıktan sonra bir süre bekleyiniz. Düzelme olmaz ise bu durumda servis ekiplerinden yardım almanız gerekmektedir.

Bahsedilen işlemleri uyguladıktan sonra cihazınız bazen düzele bilmektedir. Düzelmez ise bu durumda kullanıcı olarak daha fazla cihaza müdahale etmeden servis desteği almanız gerekmektedir. Uzman kişilerden yardım alırsanız sorununuz kesin anlamda çözülecektir.

Hangi Parçalarda Sorun Olabilmektedir?

Brötje Novadens Extra Premix kombiniz ateşleme hatası veriyor ise bu durumda birçok parça da sorun oluşabilmektedir. Bu nedenle de bu arızanın yerinde tespit edilmesi gerekmektedir. Peki kombi ateşleme yapmıyor ise hangi parçalarda sorun oluşabilmektedir? İncelemeye başlayalım…

Elektronik kartta, Gaz valfinde, Ateşleme iyonizasyon çubuklarında sorun olabilmektedir.