Brötje Kombi Ateşleme Yapmıyor

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Önemli Bilgi: Brötje kombi ateşleme yapmadığı zaman ekranda E133 arıza kodu yer alır. Bu hata kodunu gördüğünüz zaman cihazın ateşleme yapamadığını ya da alev algılamadığını anlayabilirsiniz.

Kullanıcı Neler Yapabilir?

  1. Gaz vanalarını kontrol edin. Gaz vanaları kapalı durumda ise bu nedenle cihaz ateşleme yapmıyor olabilir. Gaz vanalarını açın ve cihazı yeniden kontrol edin. (Ocağınız doğalgazlı ise ocağınızı çalıştırarak da dairede gaz olup olmadığını anlayabilirsiniz)
  2. Brötje kombiyi resetleyebilirsiniz. Kapatıp açma işlemi de yapabilirsiniz. İşlem sonrasında sorun düzelmezse eğer işlemi 3 kez daha tekrarlayabilirsiniz.

İşlemlerin hepsini yaptınız fakat yine de sonuç değişmedi ve cihaz ateşleme yapmıyor ise bu durumda teknik açıdan yapmanız gereken şey servis çağırmaktır. Konusunda uzman servis yardımı alırsanız sorun düzelecektir.

Hangi Parçalarda Sorun Olabilir?

Bu gibi arıza durumlarında her zaman yerinde tespit gerekir. Sunacağımız bilgiler edindiğimiz deneyime bağlı olarak karşımıza çıkan arıza durumları hakkında olacaktır. Yine de önerimiz net tespit ve müdahale adına mutlaka uzman yardımı almanız yönündedir.

Brötje kombide ateşleme sorunu olduğunda; gaz armatöründe, elektronik kartta, iyonizasyon ve ateşleme elektrotlarında sorun olabilmektedir.