Baymak Klimanın Yüksek Verimde Olduğu Nasıl Anlaşılır?

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Baymak klimalarda COP ve EER terimleri vardır. Bunlar verimliliğini gösterir. Aynı zamanda G sınıfı bir Baymak klima ile A sınıfı bir Baymak klima arasında da verimlilik farkı bulunmaktadır.

COP Nedir?

COP terimi Baymak klimada ısıtma verimini anlatmaktadır. COP değerinin yüksek olması demek o Baymak klimanın ısıtmada veriminin yüksek olması demektir.

EER Nedir?

EER terimi Baymak klimanın soğutma verimini anlatmaktadır. EER değerinin yüksek olması demek o Baymak klimanın soğutmada veriminin yüksek olması demektir.

Baymak klimaların verimli olup olmadığını bu değerleri göz önünde bulundurarak bulabilirsiniz. Değerlerin düşük olması demek verimin de düşük olması demektir. Değerler ancak yüksek olur ise o Baymak klimanın verimliliğinin yüksek olduğunu anlayabilirsiniz.

Bunun yanı sıra Baymak klimaların bir de kendi içlerinde sınıfları yer almaktadır. Bunlara enerji sınıfı adını vermekteyiz. Enerji sınıfı genelde değişmektedir. A sınıfından başlayarak G sınıfına kadar devam etmektedir. A sınıfı bir Baymak klima verimlilik açısından her zaman daha iyidir. G sınıfı bir klima ise daha düşük fiyatta daha düşük verimliliktedir. Verimlilik arayan kullanıcılarımız G sınıfı bir Baymak klima tercih etmek yerine A sınıfı bir klima tercih etmelidir. Ayrıca A sınıfı klimaların da kendi içlerinde A+, A++ ve A+++ olarak sınıfları bulunmaktadır. Bizim bu anlamda önerimiz A+++ sınıf bir Baymak klima tercih etmenizdir.

Bir Baymak klimada COP ve EER değerleri yüksekse,  A+++ enerji sınıfında ise verim açısından iyi olduğu anlaşılabilir.