Baymak Split Klimaların Avantajları

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Split Klima Nedir?

Küçük alanların iklimlendirilmesi amacı ile kullanılan klimadır. Dış ve iç ünitenin birbirinden ayrı hizmet verdiği klima sistemi de denilebilir. Çevrim dış üniteden olmaktadır. İç ünitede şart olan hava ortama gönderilir. İç ünite duvar, tavan, döşeme tipi gibi çeşitleri barındırmaktadır. Split sistemde bir dış üniteye bir iç ünite olduğu gibi bir dış üniteye birden çok iç ünite de bağlanabilir.

Baymak Split Klimaların Avantajları Nelerdir?

  1. Baymak Split klimalar diğer çeşitlerine göre daha sessiz çalışır. Birçok modeli sadece 26 dB (A) olarak çalışma yapar. En önemli avantajlarından biri budur. Sessiz çalışan bir klima her zaman daha çok tercih edilmektedir.
  2. Baymak split klimalarda kanal olmaz. Bu nedenle de montajı için duvarın kırılmasına gerek duyulmaz. Yüksek maliyette olan kanal sistemlerine bu nedenle gerek kalmaz. Bu da ekstra masrafın önüne geçmek demektir.
  3. Efektik ısıtma ve soğutma sağlamaktadır. Yani soğutma yaparken ısıtma da yapabilmektedir. Bu sebeple de iki amaç için de kullanılabilmektedir.
  4. Konforu sağlamanıza yardımcı olur. Baymak split klimayı bu anlamda doğru ayarda kullanmak önemlidir. Yanlış ayarda konfora etmen olmayabilir.
  5. Pencere tipi klimalarda pencerenizi kapatır. Bu anlamda daha estetik bir görüntü sağlar. Manzara kapanmamış olur ve büyük rahatlık sağlar.