Baymak Klima Kumandası Çalışmıyor

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Baymak klimanızın kumandası çalışmıyorsa aşağıdaki bilgileri inceleyerek sorunun sebeplerini öğrenebilirsiniz.

Baymak Klima Kumandası Çalışmıyor

  1. Baymak klimanın fişinin prize takılı olduğundan emin olun. Fişe takılı değilse Baymak klima çalışmıyordur ve size kumanda çalışmıyor gibi geliyordur. Baymak klimanın fişini kontrol ederek prizde takılı değilse mutlaka takın ve yeniden çalıştırmayı deneyin.
  2. Kumanda üzerinde bulunan kilitleme tuşu basılı kalmış olabilir. Bu tuşa basıldığı zaman kumanda kilitlenir ve çalışma durumu olmaz. Kumanda üstünde yer alan lock tuşuna basılmış ise basılı durumda kalmış ise sorunu düzeltmelisiniz. Bunun için kumandayı devre dışı bırakın yeniden çalıştırmayı deneyin.
  3. Kumanda pili bitmiş olabilir. Bu da genelde karşımıza çıkan durumlardandır. Kumanda pilini değiştirin ve yeniden çalıştırın. Kullandığınız pillerin dolu olduğundan emin olun. Sıfır pil takarak yeniden çalıştırmayı deneyin.
  4. Kumanda arızalı olabilir. Kumanda arızasında yapılması gereken şey yeni bir kumanda temin etmektir. Yeni bir kumanda ile cihazı yeniden deneyin. Çalışma olmadığı durumda yeni kumanda ile deneme sağlayın. Yeni kumanda ile çalışma oluyor ise cihazı kullanmaya devam edebilirsiniz.
  5. Tüm bu uygulamalar neticesinde hala sonuç alamıyorsanız eğer teknik açıdan destek amacı ile servisi arayabilir yardım isteyebilirsiniz.

Baymak klima kumandasının çalışmadığı durumlarda Baymak klima da çalışma yapmaz. Gereken ayarlamalar ve mod değişiklikleri ancak kumanda yardımı ile yapılabilir. Kumanda arızasında bahsedilen uygulamaların hepsini yapmanızı öneririz. Uygulamaları yapmanıza rağmen sonuç değişmiyorsa eksik işlem yapıyor olabilirsiniz ya da ters giden bir şeyler olabilir. Servis yardımı almanız gerekebilir. İşin uzmanından yardım alırsanız eğer sorun kısa sürede tespit edilerek çözümlenecektir.