Kömürlü Sobamı Baymak Klimamı

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Isıtma anlamında piyasada onlarca cihaz bulunur. Bunlardan biri de kömürlü sobalar ile klimalardır. Isınırken hangisi daha iyidir veya hangi ürün daha tasarruflu ve verimlidir? diye merak ediyorsanız her iki cihazın özelliklerini yazarak karşılaştırma yaptığımız makalemizi incelemenizi öneririz.

Kömürlü Sobamı Baymak Klimamı Daha İyi?

Kömürlü Sobanın Özellikleri

Kömürlü sobalar adından da anlaşılacağı üzere kömür ile çalışma yapar. Odun kömür kullanılarak ısıtma sağlanır. Bunun için yalnız binada baca çıkışı olması şarttır. Baca çıkışı olmaz ise kötü gaz dışarı atılamaz ve cihaz da kullanılamaz. Cihazın kullanımı açısından dairede elektrik ya da gaz olması şart değildir. Genelde kış dönemlerinde kullanılır. Yazın kaldırılır. Sadece ısıtma sağlar. Bulunduğu odada ısıtmayı sağlamaktadır. Geri kalan odaların da ısınması amacı ile diğer odaların kapılarının açık olması gerekir. Aksi halde tüm odaları ısıtmak güçtür.

Günümüzde hemen her dairede doğalgaz olduğu için genelde doğalgazlı kombiler ısıtmada daha çok tercih edilir. Doğalgazın olmadığı dairelerde ise kömürlü soba kullanılmaktadır. Kömürlü sobalar zahmetlidir. Gece yatmadan önce sağlık açısından kullanılmaması önerilir. Sabaha kadar dairem soğumasın diye kesinlikle kömür atmamalı ya da yakmamalısınız. Aksi taktirde sağlığınız tehlikede olabilir.

Baymak Klimanın Özellikleri

Baymak klimaların elektrik ile çalışma yaptığından elektriğin olduğu hemen her dairede kullanılabilir. Bir yere monte edilerek kullanılan cihazlardandır. Sadece soğutma değil aynı zamanda ısıtma da yapmaktadır. Bir daireyi ısıtmada tek başına yeterli olmamaktadır. Tek bir oda ısıtılmak istenildiğinde oda kapısı kapatılarak beklenen ısı elde edilebilir. Yalnız diğer odaları ısıtmada farklı cihazlar kullanmak zorunda kalabilirsiniz.

Baymak klima ile ısınmak için dairenin küçük olması gerekmektedir. Özellikle de 1+1 dairelerde daha iyi ısıtma sağlayabilir. Soğutma anlamında da öyledir. Baymak klima ısıtma cihazı olarak kış döneminde kullanılabilir. Her zaman istenen sonuç tüm daire için alınamasa da kısa sürede ısıtmayı tek bir odada istenen şekilde sağlayabilir. Bu açıdan da Baymak klima kullanımı söz konusudur.

Önerimiz özellikleri inceleyerek bu ayırdımı kendinizin yapmasıdır. Hangi ürünün daha iyi ısıtma sağlayacağını özelliklerini inceleyerek öğrenebilirsiniz. Bizlere kalsa kömürlü sobalar tehlikeli olduğundan Baymak klimaları tercih etmenizi öneririz.