Baymak Kombi mi Klima mı İyi Isıtır

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Baymak Kombi mi Klima mı İyi Isıtır? sorunuza yanıt arıyorsanız bu iki cihazın özelliklerini incelediğimiz makalemizi okumalısınız.

Baymak Kombilerin Özellikleri

Baymak kombiler çalışmasını doğalgaz, elektrik ve su ile yapar. Bu nedenle de bu özelliklerin olmadığı dairelerde Baymak kombileri kullanamazsınız. Baymak kombiler daire içinde yer alan musluklara sıcak su gönderme özelliğindedir. Aynı zamanda daire içinde her odada yer alan petekler aracılığı ile de ısıtma işlevindedir. Isıtmayı bireysel ısıtma olarak sağlar. Kullanıcı ne kadar kullanır ise ona göre yakıt tüketimi olur ve fatura ona göre gelir.

Kış dönemlerinde kısık bir ayarda kullanmak gerekir. Yaz kış sıcak su talebine yanıt verdiği için özellikle kullanımı önerilir. Isıtmayı da beklentiye yanıt verebilecek şekilde yapmaktadır. Bu nedenle de her zaman için bulunduğu ve kullanıldığı dairelerde konforu yaşattırmaktadır. Ebat bakımından çok da büyük değildir. Uygun görülen bir yere monte edilir ve orada kullanılır. Kullanımı ve ayarlaması basittir. Günümüzde en çok kullanılan ısıtma cihazıdır.

Baymak Klimaların Özellikleri

Baymak klimalar çalışmasını sadece elektrik ile yapar. Elektriğin olduğu her bir dairede ve iş yerinde kullanılabilir. Bireysel soğutma yapar. Bu nedenle de hangi ayarda hangi konumda ne kadar çalıştırılır ise ona göre ısıtma ya da soğutma yapar. Genelde soğutma amacı ile tercih edilerek kullanılır. Yaz dönemlerinde bunaltıcı sıcaklara karşı soğutmada en iyi kurtarıcıdır. Olmayan daire ve iş yeri yok denecek kadar azdır.

Fazla yakıt tükettiği ve sağlığı etkilediği gerekçesi ile tercih edilmiyor olsa da aslında tam tersidir. Sağlık problemleri olanlar için (özellikle de astım, bronşit gibi) özellikle kullanımı şarttır. Çünkü bu tür hastalıklarda ortamda temiz havanın olması gerekmektedir. Baymak klimalar da bu özellikte olduğundan mutlaka tercih edilmelidir. Baymak klima ayrıca yok yere kullanılmadığı sürece fazla yakıt tüketimi de yapmamaktadır. Önemli olan kullanım talimatlarına uyulması, ayarlarının doğru şekilde yapılması, bakımlarının ve filtre temizliklerinin düzenli olarak yapılmasıdır.

Baymak klimalar daire içinde birkaç odada kullanılabilir. Fakat sadece kullanıldığı oda içerisinde bireysel ısıtma ve soğutma yapmaktadır. Bu nedenle de genelde ısıtmada değil daha çok soğutmada kullanılmaktadır.

DİP NOT: Baymak Kombimi Baymak Klimamı Daha İyi Isıtır konusu hakkında sunacağımız bilgiler bunlardır. Bu karşılaştırmayı yaptığınızda evet Baymak kombi ısıtmada daha iyi diyebileceksiniz. Çünkü özellikleri gereği Baymak klima ile ısınmak daha ekonomik ve daha iyidir. Yine de tercih sizlerindir.