Klimayla Isınırken Tasarruf Yaşama

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Baymak klimanızı kış aylarında ısınmak için kullanıyor ve ısınırken tasarruf etmek istiyorsanız aşağıdaki bilgileri okuyarak uygulamanızı öneririz.

Baymak Klimayla Isınırken Tasarruf Yaşama Yöntemleri

  • Kış dönemine girmeden önce bakımlarını mutlaka yaptırın

Uzman ekibe yaptırırsanız eğer kış dönemi sizler için hem daha konforlu hem de tasarruf sağlanarak geçer. Bakımsız klimalarda her zaman farklı sorunlar yaşanır. Arıza durumları tam da yaz dönemine denk geldiğinde birçok sorun yaşarsınız. Bu açıdan da özellikle sorun yaşamamak ve tasarrufu yaşamak için Baymak klimanızın bakımını yaptırın.

  • Dışarıdan gelebilecek her tür soğuk havaya engel olun, önlemler alın

Baymak klima ısıtma yaparken eğer oda içerisinde cam ya da kapı açık olur ise beklediğiniz ısıtmayı yapmaz ve bu durum da tasarrufu yaşayamamanıza neden olur. Tasarrufu sağlamak için ısıtma yapan Baymak klimanızın bulunduğu odadaki hava girişlerine engel olun. İçeriye bir yerden soğuk hava sızmamasını sağlayın.

  • Pencere aralarından hava geliyorsa aralarına silikon yaptırın

Dışarıdan gelen soğuk hava içeriye nüfuz ettiğinde ortamı ısıtmak daha güç olur. Bu tüm ısıtma cihazları için de geçerlidir. Isıtmayı daha konforlu hale getirerek tasarrufu yaşamak için mutlaka camlardan gelen soğuk havaya engel olmak adına aralarına silikon yaptırın. Bu alacağınız sonucu daha iyi hale dönüştürecek ve faturalarınızın da düşük gelmesine katkı sağlayacaktır.

  • Gündüz vakitlerinde güneş ışınlarının direk ulaştığı pencereyi açık bırakın

Bu sayede güneş ışınları sebebi ile daire içinde az da olsa ısınma olacaktır. Bu da klima ısıtma modunda iken daha iyi sonuçlar alınmasına neden olup sizlere tasarruf olarak geri dönecektir.

  • Binada ısı yalıtımı yoksa mutlaka yaptırın

Özellikle de ısıtma ve soğutma sistemlerinde tasarruf elde edebilmek amacı ile en önemli uygulama ısı yalıtımıdır. Isı yalıtımı olmayan dairelerde hiçbir ısıtma cihazı ile beklenen sonuç alınmaz ve tasarruf da yaşanılmaz. Bu açıdan kullanıcıların tasarruf sağlaması için özellikle de yüksek oranda tasarruf sağlaması için ısı yalıtımı şarttır. Binanızda yok ise yaptırmalı dilerseniz daire içine de tasarrufu yaşamak için yaptırmalısınız. Bu işte uzman yardımı almanız önemlidir.

  • Evde olmadığınız zamanlarda klima zamanlayıcısını kullanın

Baymak klimada bulunan zamanlayıcı sayesinde evde olmadığınız zamanlarda klimayı çalıştırmaz eve gelmeye yakın çalışmasına yardımcı olursunuz. Bu sayede Baymak klima yok yere çalışmamış ve yakıt tüketimi yapmamış olur. Sizler de eve geldiğinizde daha sıcak bir ortamla buluşup tasarrufu yaşamış olursunuz.

  • Filtreyi düzenli olarak temizleyin

Baymak klimalarda özellikle filtre temizliği önemlidir. Filtre temizlenmezse eğer hem sağlık sorunları yaşanır hem de beklenen sonuç elde edilemeyeceği için tasarruf yaşanmaz. Hem sağlığınız açısından hem de tasarruf yaşamak açısından filtre temizliğine önem verin ve 2 haftada bir olmak koşulu ile uygulamayı ihmal etmeden yapın ya da yaptırın.