Klimayı Isıtma Modunda Çalıştırma

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Baymak klimalarda ısıtma modu HEAT modu demektir. Klimanızı HEAT modunda çalıştırarak ortamın ısıtılmasını sağlayabilirsiniz. İşlem detaylarını öğrenmek için aşağıdaki yazımıza göz atın deriz.

Baymak Klimayı Isıtma Modunda (HEAT) Çalıştırma

  1. Öncelikle Baymak klimayı çalıştırın. Bunun için ON/OFF düğmesine basmanız yeterlidir.
  2. Daha sonrasında kumanda üzerinden MODE tuşuna basmalısınız.
  3. Ardından HEAT yani ısıtma moduna geçmelisiniz.
  4. Isıtma moduna aldıktan sonra ekranda HEAT sembolü ile birlikte güneş simgesine benzer bir sembol yer alacaktır. Bu durumda ısıtma moduna geçmiş olursunuz.
  5. Daha sonrasında ▲ ve ▼ tuşlarını kullanarak isteğinize bağlı bir ayar seçmelisiniz. Tuşlara bastıkça ayar 0,5°C olarak artacak ya da düşecektir. Ayarlamayı da 16-32°C arasına getirmeniz gerekir. Ortam ve hava koşullarına göre bir ayar belirlemenizi öneririz.
  6. Ayarlama sonrasında fan hızını ayarlamanız gerekir.
  7. Bunun için de gereken ayarlar aşağıda sıralanmıştır.

DÜŞÜK (LOW), ORTA (MID), YÜKSEK (HIGH) ve OTOMATİK (AUTO)

Fan hızını da ayarladıktan sonra Baymak klima sıcak hava üfleyerek ortamı ısıtmaya başlar.

Bu anlamda önemli olan iyi bir ayar belirlemek ve Baymak klimayı iyi bir ayarda çalıştırmaktır. Ortam sıcaklığına göre ve hava koşullarına göre bir ayar belirlemeniz önemlidir. Bir de önerimiz Baymak klimanızı ısıtma modunda çalıştırırken camların ve kapıların kapalı olmasıdır. Aksi durumda diğer odalardan ve dışarıdan gelen hava sebebi ile ortam soğuyacak ve Baymak klima beklediğiniz ısıtmayı yapamayacaktır. Bu anlamda da sizlere sorun yaşattıracaktır. Baymak klimayı ısıtma modunda çalıştırırken bir de klima önünde bir şey olmamasına özen gösterin. Aksi durumda sadece hava üfleyecek ve ısıtma sağlamayacaktır. Isıtmayı iyi şekilde yapması amacı ile önerilenleri dikkate almanızı tavsiye ederiz. Isı ayarlaması konusunda yardım almak için de bizi arayabilirsiniz.