Klimada İç Ünite Montajı Önemli mi?

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Klimada İç Ünite Montajı Önemli mi?

Elbette ki önemli… Bir Baymak klima almakla iş bitmez. Klima alındıktan sonra asıl iş başlar. Çünkü önemli olan seçimlerinden çok monte edileceği yerlerdir. Bir Baymak klimayı almadan önce zaten monte edileceği yeri ya da odayı belirlemiş olmanız gerekir. Siz odanız için klima düşündüğünüzde önce uzman yardımı alarak ücretsiz keşif yapılmasını sağlamalısınız. Keşif sonrasında zaten ekipler monte edileceği yer konusunda sizleri bilinçlendirecek ve bu anlamda size yardımcı olacaktır.

Baymak klima aldıktan sonra montajları konusunda her zaman uzman yardımı alın. Hatta klima almadan önce direk keşif yaptırın ona göre klima alın. Yani hangi odanız ya da odalarınız için klima düşünüyorsanız önce bunu belirleyin. Ona göre kapasite belirlersiniz ve aldığınız Baymak klima beklentinize yanıt sunarak sizlerin sorun yaşamasını engeller. Baymak klima ünite montajları kadar seçimleri de önemlidir.

İç Ünite Montajı Nereye Yapılmalı Nereye Yapılmamalı?

  1. Daire içinde monte edileceği duvar önemlidir. Duvarın sağlam olması gerekmektedir. Aksi halde büyük sorunlar yaşanabilir.
  2. Kolona monte edilmemesi gerekir. Kolonlar binanın ve dairenin temelidir. Temele yapılan bir montaj uygulaması binanın zaman içerisinde eskiyerek çökmesine ve kullanıcının da bu anlamda sorun yaşamasına neden olabilir.
  3. Düz bir duvar belirlenmeli ona göre montaj işlemi yapılmalıdır.
  4. İç ünitenin önünün kesilmeyecek bir ortamda olması gerekmektedir. Önü açık olursa beklentinize daha hızlı yanıt alabilirsiniz ve klima da bu anlamda görevini yapmış olur.
  5. Güneş gören ya da güneşe maruz kalan duvara montajı yapılmamalıdır. Aksi halde iyi şekilde ısıtma ve soğutma yapmayacak beklentinize yanıt vermeyecektir.