Klimada Dış Ünite Montajı Önemli mi?

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Klimanın Dış Ünitesi Nereye Monte Edilmeli?

Yeni Baymak klima alımlarında, klimanın bir yerden taşınıp bir yere takılacağı durumlarda montaj işlemi gerekmektedir. Baymak klimanın dış ünite montajı da genelde balkon var ise ve iç ünite ile arasındaki mesafe uygun ise balkona yapılabilir. Balkon olmadığında ya da iç ünite ile arasındaki mesafede sorun olduğunda camdan dışarı duvara da monte edilebilmektedir. Bu durum uzman servis ekibi tarafından tespit edilir. Montaj için yer belirlenir ve montaj işlemi ona göre yapılır.

Baymak Klimada Dış Ünite Montajı Önemli mi?

Tabi ki önemli… Dış ünite dediğimiz adından da anlaşılacağı üzere dış ortama yapılmaktadır. Yanlış bir uygulamada ya da eksik bir uygulamada sizler sorun yaşarsınız. Özellikle de dışarıda yer alanların sağlığını tehlikeye atmış olursunuz.

Baymak klimaların dış üniteleri balkona da yapılabilmektedir. Balkona monte edildiğinde belki dışarıdakiler sağlık açısından etkilenmez fakat dış ünite yerine tam takılmadığında düşme riski bulunur. Baymak klimanın temel parçaları dış ünitede olduğundan dış ünitenin zarar görmesi ya da motorunun zarar görmesi yeni bir klima almak gibidir. Bu açıdan da dış ünite montajı iç ünite montajı kadar önemlidir.

Özellikle de camdan dışarı duvara monte edileceği durumda dikkat edilmesi gerekir. Dış ünite ağırlığını taşıyabilecek bir konum seçilmelidir. Duvar sağlam olmalıdır. Dış ünite yerine iyi oturtulmalıdır. Aksi durumda yanlış montaj işlemi ile dış ünite düşebilir. Bir canlının üzerine düşme ihtimalini göz önünde bulunduracak olursak zaten işlemin ne derece önemli olduğunu da anlatmış oluruz.

Bu açıdan da önerimiz her zaman için Baymak klima montajları konusunda uzman yardımı almanızdır. Parasını düşünmeden yapılan işçiliği ve uzmanlığı düşünerek mutlaka yardımları uzmanından alınız. Aksi durumda sadece kendi değil başkalarının da sağlığını hiçe saymış olursunuz.