Klima Soğuturken Tasarruf Yaşama

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Baymak klima genel anlamda soğutma çevriminde kullanılır. Yaz dönemlerinde klimanız soğutma yaparken yakıt tüketimini düşürmek ister misiniz? O halde sunacağımız bilgileri hem incelemeli hem de uygulamalısınız.

Baymak Klima Soğuturken Tasarruf Yaşama 

  • Güneş ışınlarının doğrudan oda içine gelmesine engel olun

Bunun için pencere ve camları kapatın. Perdeler kapalı olsun. Perdeleri açık bırakırsanız eğer oda ısı alacaktır ve soğutma yeterli şekilde olmayacaktır.

  • Baymak klima bakımını yılda 2 kez yaptırın

Bakımlar her modda tasarrufu elde etmek için önemli bir uygulamadır. Cihazın bakımı ihmal edilirse beklenen sonuç alınamaz ve bu anlamda tasarruf yaşanılamaz. En iyi verim ve düşük gelen faturalar için bakımları yılda iki kez mutlaka işin uzmanına yaptırın.

  • Filtreyi 2 haftada bir temizleyin

İç ünitenin ön kısmında yer alan hava filtresinin temizliğini düzenli olarak yaparsanız ortama beklediğiniz şekilde hava üfler. Bu da istediğiniz verimi alarak tasarrufu yaşamanıza neden olur. Tasarrufu yaşamak adına mutlaka filtre temizliğini önemseyin.

  • Binada ısı yalıtımı yoksa mutlaka yaptırın

Her anlamda tasarrufu yaşamak için ısı yalıtımının önemi büyüktür. Baymak klima kullanımında da tasarrufu yaşamak isterseniz eğer mutlaka binanıza ısı yalıtımı yaptırın. Isı yalıtımı sayesinde binanız dış hava koşullarından etkilenmez ve her zaman iyi verim almanıza yardımcı olarak tasarrufu sizlere yaşattırır.

  • Baymak klimanın bulunduğu odada ısıtma cihazı çalıştırmayın

Isıtma cihazları ortama ısıyı yayar ve soğutma işlemi tam anlamı ile sağlanamaz. Yok yere klima kullanmış olursunuz ki bu durum da sizlere yakıt sarfiyatı olarak geri döner. Yakıt tasarrufu adına Baymak klima bulunan ortamda ısıtma cihazı kullanmamanızı tavsiye ederiz.

  • Baymak klima ayarını doğru şekilde ayarlayın

Soğutma modu 16-32°C aralığında olur. Bu ayarlamayı doğru şekilde yaparsanız eğer tasarrufu yaşamış olursunuz. Yanlış ayar tasarrufu yaşamamanıza neden olabilir.

  • Nemin yoğun olduğu günlerde Baymak klimayı nem alma modunda çalıştırın.

Baymak klimaların önemli özelliğinden biri nem alma modudur. Nemli günlerde bu modda çalıştırırsanız eğer beklentinize yanıt bulup tasarrufu yaşayabilirsiniz.

  • Evde olmadığınız zaman zamanlayıcıyı kullanabilirsiniz

Bu Baymak klimanızın sürekli çalışmamasına neden olur ve sizlere tasarruf olarak geri döner. Evde olmadığınız durumlarda cihazın kapanmasını eve gelmeye yakın açılarak ortamı serinletmesini sağlarsanız yok yere çalışıp da yakıt tüketimi yapmamış olur. Bu durumda da tasarrufu yaşamış olursunuz.

  • Baymak klimayı gün boru aralıksız çalıştırmayın

Aralıksız olarak çalışan Baymak klima sürekli yakıt tüketimi yapar. Sürekli çalıştırmak doğru değildir. Aslında bu durum Baymak klimanın kullanım süresini de etkiler. Bu nedenle de önerimiz sürekli çalıştırmak yerine ara sıra ortam serinliği sağlandığında kapatmaktır.