Klima Hava Üflüyor Ama Soğutmuyor

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Baymak klima hava üflemesine karşın ortamı soğutamıyorsa veya soğutmuyorsa sebeplerini aşağıda belirttik.

Baymak Klima Hava Üflüyor Ama Soğutmuyor ise;

  • Baymak klimanın hava girişi ve çıkışı bloke edilmiş olabilir

Hava giriş kısmı eşyalarla kapatılmış durumda ise bu sebeple ortam beklenen şekilde soğutmuyor olabilir. Ortamın daha iyi soğutulması amacı ile Baymak klimanın etrafının ve özellikle de önünün açık olması gerekmektedir. Kapalı olduğu sürece üfleme yapar fakat beklentiye yanıt vermez. Bu da yok yere yakıt tüketimi demektir.

  • Sıcaklık ayarlaması yanlış yapılmış olabilir

Baymak klima kullanımında en çok yapılan hatalardan biridir. Yanlış ayar sonucunda klima üflemeyi yapar fakat ortamı soğutmaz. Önemli olan doğru ayarda kullanmaktır. Bunun için de çalışma konumuna uygun bir sıcaklık ayarı belirlemeniz gerekmektedir.

  • Kompresör koruma fonksiyonu 3 dakikalığına devreye girmiş olabilir

Kompresör koruma fonksiyonu devreye girdi ise bu sebeple de soğutmayı yapamıyor olabilir. Kompresör fonksiyonu devreden çıkana kadar beklemenizi öneririz. Bekleme sonrasında sorun kısa sürede çözümlenebilir.

Baymak klima yapılan kontroller sonucunda yine de üfleme yapmasına rağmen soğutma yapmıyor ise parçalarında sorun olabilir. Gazı bitmiş olabilir ve daha birçok sorun meydana gelmiş olabilir. Belirtilen önerileri dikkate alarak öncelikle uygulayın. Uygulamanıza rağmen sonuç değişmiyorsa servis yardımı almanız gerekir.