Klima Hastalıklarından Korunma

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Baymak klima kullanırken genelde yanlış yapılan ayarlar vs. yüzünden kullanıcılar birçok sorun yaşayabilmektedir. Klimayı yanlış kullandığınız sürece birçok hastalığa maruz kalırsınız. Bu hastalıklara maruz kalmamak için makalemizi inceleyebilirsiniz.

Baymak Klima Hastalıklarından Korunma Yöntemleri

  • Baymak klimanıza bakım yaptırın

Bakımını ihmal etmeyin. Bakım uygulaması yalnızca cihazın temizliği değildir. Aynı zamanda kontrolüdür. Sorunların tespit edilmesi ileride meydana gelebilecek arızaların bulunması ve müdahale edilmesidir. Bu açıdan bakımları Baymak klima kullanıcısı olarak önemsemenizi tavsiye ederiz. Baymak klima bakımları yılda iki kez yaptırılmalıdır. Kullanıcı olarak yüzeysel anlamda yaptığınız doğru bir temizleme işlemi değildir. Ya da filtre temizlemek doğrudan bir bakım uygulaması demek değildir. Bakımları uzmanına yaptırırsanız eğer Baymak klimanın oluşturacağı çeşitli hastalıklardan korunmuş olursunuz. Bakımlar konusunda işin uzmanına başvurun.

  • Baymak klima filtresini düzenli olarak temizleyin

Filtre iç ünite önünde hava üflemeye yardımcı olur. Daha temiz hava üflemesi amacı ile temizliğinin düzenli şekilde yapılması gerekmektedir. Filtre temizliği dediğimiz uygulama kullanıcılar tarafından da yapılabilmektedir. Kullanıcı 2 haftada bir kez mutlaka Baymak klimasının ön kısmında bulunan filtreyi temizlemelidir. Temizleme işlemi yapılmadığında ortama istenmeyen kötü hava gönderilir ve da sizlerin sağlık sorunları yaşamasına neden olur. Baymak klimanızın hastalıklara sebep olmaması amacı ile filtre temizliğine özen gösterin ve işlemi ihmal etmeden mutlaka yaptırın.

  • Baymak klima soğutma modunda iken direk karşısında durmayın

Bu genelde hemen her kullanıcı tarafından yapılmakta olan hataların başında gelir. Yaz döneminde sıcaklardan terleyen kullanıcılar Baymak klimayı soğutma moduna getirerek çalıştırmakta üstüne bir de daha kısa sürede serinlemek amacı ile direk klimanın önüne geçmektedir. Bu durum farklı hastalıkların oluşmasına sebeptir. Özellikle de boyun fıtıkları, bel ağrıları vs. gibi hastalıklar bu nedenle açığa çıkmaktadır.

  • Baymak klima ayarını doğru şekilde yapın

Baymak klima kullanımında kullanıcılar genel anlamda yanlış ayarlama yapmaktadır. Ayarı kısmak yerine yükseltmekte, yükseltmek yerine kısmaktadır. Bu da yine çeşitli hastalıklara etmen olabilmektedir. Sağlık açısından sorun yaşamamak için mevsim normallerine ve ortam sıcaklığına göre bir ayar belirlemelisiniz.

  • Baymak klimayı sıcak havalarda nem alma modunda çalıştırın

Baymak klimaların nem alma modu bulunmaktadır. Yaz döneminde direk soğutma modu yerine nem durumuna göre nem alma modunda çalıştırırsanız eğer daha sağlıklı sonuç elde edebilir ve sağlık problemleri yaşamazsınız.