Klima Hastalıkları Nelerdir

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Baymak klimanın yanlış kullanımı birçok sorunun oluşmasına etmen olabilir. Doğru kullanım her zaman için sağlıklı olabiliyorken yanlış kullanım birçok hastalığa neden olabilir. Aşağıdaki bilgileri incelediğinizde klimayı yanlış kullanma sonucunda oluşabilen hastalıklar hakkındaki bilgilere ulaşabilirsiniz.

Baymak Klima Hastalıkları Nelerdir ?

  • Klima Çarpması

Yaz döneminde özellikle serinlemek için Baymak klima soğutma moduna alındığında bu hastalık baş gösterebilmektedir. Klima soğutma moduna alındığında genelde kullanıcılar daha hızlı serinlemek için direk klimanın önüne geçmektedir. Bu durumda klima da üflemeyi direk kullanıcı yüzüne yapmaktadır. Kullanıcı bu serinlemeyi bir de terli iken yapıyorsa bu durumda klima çarpması hastalığı görülebilir. Baymak klima soğutma modunda çalıştığında ayarı 23-24°C civarında olmalıdır. Bir de klima önünde durmayın. Uzak bir yerde serinleyin.

  • Klima Ateşi

Klimanın su haznesinde üretmekte olduğu mantar ve bakteriler nedeni ile oluşan bir hastalıktır. Enfeksiyon hastalığı ile karıştırılmamalıdır. 12 saatte belirtileri başlar. Uzun süre kullanılmayan durumda olan klimanın birden çalıştırıldığı durumda ortaya çıkabilir. Grip olarak belirtilebilen bir hastalık da olabilir. Belirtileri; eklem ağrıları, yorgunluk, ateş, kas ağrısı, terleme ve bitkinliktir. Bazen çarpıntı, öksürük ve nefes darlığı da yapabilmektedir. Antibiyotik ya da ilaç kullanımı gerektirmez. Klimadan uzak durulur ise belirtiler yok olur ve hastalık düzelebilir.

  • Alerjik Zatürre

Klimanın meydana getirdiği hastalıkların başında gelir. Özellikle de yaşlı olan insanlarda görülme olasılığı daha fazladır. Akciğer hastalığı olan ve sigara kullanan insanlarda görülme olasılığı da yüksektir. Sinsi ve ani olarak iki arı gruba ayrılır. Ani olan kandaki oksijen basıncını düşürmektedir. Sinsi olan ise nefes darlığı, gribal enfeksiyon ya da halsizlik gibi belirtiler ile kendini göstermektedir.

Baymak klima doğru kullanıldığı sürece bu ve benzeri hastalıkların meydana gelme olasılığı her zaman daha düşüktür.

Kullanıcı olarak doğru kullanım sağladığınızda, klimayı amaçları dışında kullanmadığınızda, bakımlarını ihmal etmediğinizde, filtre temizliğini düzenli olarak yaptırdığınızda bu ve benzeri hastalıklarla karşılaşmazsınız.