İnverter Sistem Klimanın Avantajları

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

İnverter Sistem Nedir?

Dış ünite ile entegreli sistemdir. Genelde otomobil teknolojisinde karşımıza daha sık çıkmaktadır. Otomobilde gaza ne kadar kuvvetli basılırsa o kadar hızlı gider düşüncesi İnverter sistemde mevcuttur. İnverter ünitesi kapasiteyi; odanın ısınması ya da soğuması için gereken kapasiteye gelecek şekilde yavaş yavaş artırır. İnverter olmayan bir klima lambanın açılıp yeniden kapanması şeklinde çalışır diyebiliriz.

İnverter Sistem Klimanın Avantajları Nelerdir?

  1. Odanın istenen sıcaklığa çok kolay ulaşmasını sağlar. Odanızı ısıtmak ya da soğutmak istediğinizde beklemeden kısa sürede beklentinizin karşılığını almış olursunuz.
  2. Başlatma süresi 1/3 oranından daha azdır. Bu da kullanıcı olarak işinize gelen bir durumdur.
  3. Çalışma sırasında %30 oranında daha az güç tüketir. Bu da yüksek oranda tasarrufun yaşanılmasına etmen olur. Kullanıcı olarak klima kullanımında özellikle de tasarruf sağlamaya özen gösterdiğiniz için sizlere klima alımlarınızda İnverter sistemi önerebiliriz.
  4. Voltajı yüksek seviyeye ulaştırmaz. Çünkü kompresör döngüsüne engel olur. Bu açıdan da İnverter sistem klima ile voltaj sorunu yaşamazsınız.
  5. Normal şartlarda aç-kapa üniteler ile karşılaştırıldığında enerji tüketimi çok daha düşüktür. Bu oran yaklaşık 1/3 kadar azalır.
  6. Sıcaklık dalgalanması olmaz. Bu nedenle de istediğiniz yanıtı çok rahat bir şekilde konforu yaşayarak alabilirsiniz.