İnverter Klasik Klima Farkları

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

İnverter Klima mı Kullanılmalı Yoksa Klasik Klima mı?

İnverter sistem klimalar daha konforlu, daha ekonomik ve daha iyidir. Bizlere kalırsa Baymak klima alımlarında önemsemeniz gereken konudur bu. Yani İnverter olup olmadığını araştırıp ona göre seçim yaparsanız sizler için daha yararlı olacaktır.

► Beklentisine ısıtma ve soğutma anlamında özellikle de en iyi sonucu elde edip tasarrufu yaşayarak yanıt almak isteyen tüketicilerimiz olur ise Klasik klima yerine İnverter sistem bir klima tercih edebilir.

İnverter Klasik Klima Farkları Nelerdir?

  1. Klasik klimalarda set edilen sıcaklığa gelene dek kompresör aynı oranda çalışır ve durmaz. Bu yüzden enerji tüketimi aynı olur. İnverter sistem klimalarda oda sıcaklığı set edilen sıcaklığa yaklaştığında kompresörün devri düşer. Bu da daha az yakıt tüketimi yani tasarruf demektir.
  2. İnverter sistem klimalar klasik klimalara nazaran daha uzun ömürlüdür. Çünkü yukarıda da bahsettiğimiz gibi klasik klimalar kompresörü sürekli çalıştırır. İnverter sistem klimalarda kompresör sıcaklığa geldiğinde düşük devre girer ve rölantiye alır kendini. Mekanik araçlarda durarrow-kalkmalarda oluşan aşınma ve zorlama İnverter sistemde olmaz. Bu sebeple aslında İnverter klimalar daha uzun ömürlüdür.
  3. İnverter sistem klimalarda durarrow-kalkma olmadığı için oda sıcaklığındaki değişimlere karşı hassastır. Bununla birlikte devrini artırır sıcaklığın da bu sebeple yükselmesine neden olur. Bu da İnverter sistem klimaların klasik klimalara göre daha konfor verici olduğunu gösterir.