Her Odaya Klima Takılır mı?

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Her odaya klima takılabilir. Yalnız montaj şartları göz önünde bulundurulmalıdır. Uygun görülmediği taktirde montajı yapılmamalı ve kullanılmamalıdır.

Yalnız bu durumun da şartları bulunmaktadır. Bu şartları göz önünde bulundurarak seçim yapmanız gerekmektedir.

Tek Bir Dairede Birden Çok Klima Kullanmanın Şartları Nelerdir?

  1. Özellikle iç ünite ile dış ünite arasındaki mesafe önemlidir. Aradaki mesafeyi ancak uzman teknisyen belirleyebilir.
  2. Klimaların kullanılacağı odalar montaja uygun olmalıdır. Aksi durumda birden çok klima kullanamazsınız. Tek bir klima kullanmak zorunda kalabilirsiniz. Bu seçimi sizler yaparsınız ve ekipler uygun görür ise uygular ya da uygulamayı onaylamayarak yapmaz.
  3. Bir odada yalnızca bir klima kullanılmalıdır. Diğer klimayı ancak farklı bir odanız için kullanabilirsiniz. Tabi kullanacağınız odanın da klima montajına uygun olması önemlidir.
  4. Hangi odanız için klima düşünüyorsanız kapasite açısından ona göre seçim yapmanız gerekmektedir. Odanızı ısıtmada ya da soğutmada önemli olan klima kapasitesidir. Kapasitenin düşük olması verim alamamanıza, kapasitesinin yüksek olması yok yere para harcamanıza ve tasarrufu sağlamamanıza neden olabilir.
  5. Dış ünite ile iç ünite arasındaki bakır boru mesafesi önemlidir. Bu dikkate alınmalı ve monte edilecek yer ona göre belirlenmelidir.

Sunulan şartlar göz önünde bulundurularak montaj işlemi yapılmalı ve klima kullanılmalıdır.