Klima Filtresi Ne Zaman Temizlenmeli

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Duvar tipi klimalarda ya da multi klimalarda 15 günde bir temizlenmelidir.

Tavan tipi klimalarda yılda bir kez temizlenmelidir.

Split ve Multi klimaların ön kısmında yer alan hava temizleme filtresi 3 ayda bir kez mutlaka değiştirilmelidir. Bu da sunacağımız önemli bilgiler arasında gelmektedir.

Baymak Klima Filtresi Temizlemeden Kullanılırsa Ne Olur?

Baymak klimalarda hava üfleme işlemi filtre ile sağlanır. Filtrenin temizliğinin uzun süre yapılmaması ya da yapılamaması demek sağlıklı hava üflememesi demektir. Bu açıdan da kullanıcıların genel anlamda büyük sağlık problemleri yaşaması demektir.

Özellikle de astımı ya da bronşiti olan herkesin dairesinde mutlaka klima bulunmalı ve kullanılmalıdır. Çoğu doktor da bu öneride bulunmaktadır. Yalnız önemli olan klimayı kullanmak değil kullanırken yapılması gerekenleri uygulamaktır. Bu açıdan da en önemli uygulama filtre temizliğidir.

Filtre temizliği düzenli olarak yapılmaz ise zatürre gibi hastalıklar meydana gelebilir. Ayrıca bronşit ya da astım gibi hastalıkları olan kişiler de büyük sağlık sorunları yaşayabilir. Sağlık problemleri yaşamamak adına en önemli uygulama filtre temizliğidir. İşlemi önemseyerek vakti geldiğinde kullanıcı olarak yapmalı ya da bu konuda uzman yardımı almalısınız.

Baymak klimanın kullanımına bağlı filtre temizlik işlemi değişebilir. Yani sıklıkla kullanılır durumda olan bir Baymak klima ile daha az kullanılan bir Baymak klimanın filtresi aynı toz veya pislikleri içermez. Bu açıdan da temizlikleri aynı zamanda yapılmasa da olur. Baymak klima kullanıcısı iseniz her şeyden önce sağlığınızı düşünerek bu uygulamayı vakti geldiğinde düzenli olarak yapmalısınız. Uygulama konusunda dilerseniz uzman yardımı alın dilerseniz kendiniz yapın. Ama mutlaka bir şekilde yapın veya yapılmasını sağlayın!