Elektrikli Isıtıcı mı Klima mı

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Elektrikli ısıtıcı mı klima mı daha iyi? Isınmak için hangi cihaz daha iyidir veya daha tasarrufludur merak ediyor musunuz? O halde makalemize bir göz atın deriz.

Elektrikli Isıtıcı mı Klima mı?

  1. Elektrikli ısıtıcı istenen odada gezdirilebilir. Fakat klima bir yere monte edilerek kullanılır.
  2. Elektrikli ısıtıcı tüm odalarda gezdirileceği için her oda ayrı ayrı ısıtılabilir. Fakat klimalar bir yerde monteli olduğu için yalnızca monteli durumda olduğu odayı ısıtabilir.
  3. Elektrikli ısıtıcılar elektriği daha fazla harcar fakat klimalar elektrikli ısıtıcılara nazaran biraz daha ekonomiktir.
  4. Elektrikli ısıtıcılar her 1 kw elektrik enerjisi için en fazla 1 kw ısı enerjisi gönderir. Klima eğer İnverter heat pump ise 1 kw elektrik enerjisini 4 kw kadar ısı enerjisine dönüştürür. Bu da elektrikli ısıtıcıya oranla çıkan kârı göstermektedir.
  5. Elektrikli ısıtıcılar maliyet açısından uygundur. Çok uygulana alınabilir. Fakat klimalar daha pahalıdır. Kaliteli bir elektrikli ısıtıcıdan 2 tane alındığında 1 klima parasına denk gelir. Fakat önemli olan alınan sonuçtur.
  6. Elektrikli ısıtıcılar açıldığı an ısıtmaya geçer. Klimalar ise açıldığı anda ısıtma yapmasına adına en azından 5 10 dakika geçmesi gerekir.
  7. Elektrikli ısıtıcıların karşısına geçerek kısa sürede ısınabilirsiniz. Klima ile ısınmaz daha çok zaman aldığından bir süre kadar beklemeniz gerekir.
  8. Elektrikli ısıtıcılar sadece ısıtma yapar. Klimalar yazın soğutma kışın ısıtma yapabilmektedir.