Defrost Yapmayan Klima Varmı

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Defrost Nedir?

Isıtma da sağlamakta olan Baymak klimalarda dış ortam sıcaklığına bağlı dış ünitede karlanma meydana gelebilmektedir. Bu durum genelde soğuk geçen havalarda ya da karlı havalarda gerçekleşmektedir. Dış ünite adından da anlaşılacağı üzere dışarıya monte edildiği için karlanma olma riski yüksektir. Karlanmanın çözümlenmedi için klimanın çalışması ters olur. Bu durumda da buzlanma çözülmektedir. Karlanma neticesinde dış ünitenin buzunun çözümlenmesi işlemine ‘defrost’ adı verilmektedir.

Defrost Yapmayan Klima Varmı?

Defrost klimalarda olmazsa olmaz özelliklerden biri olmaktadır. Defrost olmayan klimalar söz konusu olabilmektedir. Fakat önerilen her zaman için defrost özellikte olan klimaların tercih edilmesi yönündedir. Defrost klimalarda 0 ın altında olan sıcaklıklarda defrost modu devreye girer ve buzlanmaya karşı cihaz korumaya geçer. Buzları defrost sistem ile çözümlenir ve klima bu anlamda oluşabilecek sorunlara karşı koruma altına alınır.

Defrost; klimanın dış ünitesinde buzlanma olduğu zaman devreye girer.

Baymak klima alımlarınızda bu özelliği mutlaka önemseyin. Aksi durumda dış ünite buzlanmaya karşı koruma altına alınmaz ve kullanıcı olarak birçok sorunu yaşamanıza neden olacaktır. Bu sebeple de önerimiz özellikle de sıfırdan bir Baymak klima alındığında bu özelliği dikkate almanızdır.

Defrost klimaların kullanımı günümüzde daha fazladır. Sizlerin de seçim yaparken aradığınız özellikle genel anlamda bu şekilde olmalıdır. Defrost yapmayan bir klima ile defrost yapan bir klima arasındaki çalışma ve kapasite farkı da olmaktadır. Bunu da göz önünde bulundurarak seçim yaparsanız eğer sorun yaşamazsınız.