Baymak Klimaya Gaz Basımı

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Baymak Klimada Kaç Çeşit Gaz Vardır?

Baymak klimaların hepsinde 2 çeşit klima gazı bulunur. Bunlardan biri 22A dır diğeri 410A dır. Eski tip klimalarda 22A gaz bulunur. Yeni klimalarda ise 410A gaz bulunur.

Baymak Klimaya Gaz Basımı Nasıl Olur?

Öncelikle klimanın gaz çeşidi tespit edilmelidir. Dış ünite barkoduna bakılır. Barkod üzerinde gaz çeşidi yazmaktadır. Ekipler ona göre tedarikli olur. Klima dış ünite barkodunda yer alan çeşit dışında başka gaz yüklenmemelidir. Aksi taktirde çalışma olmayacaktır ve cihaz arıza çıkaracaktır. Bu uygulama için uzman ekip her ihtimale karşı iki gaz çeşidi ve her çeşit için 5 kg kadar gaz ile adrese tedarikli gelecektir.

Gaz akış hortumu ile hortuma bağlı gaz saati olması gerekir. Gaz saati açılır sonrasında klima gaz çeşidi ne ise ona göre gaz akışı başlatılır. Tüp ters yöne çevrilir. Bu şekilde daha sağlıklı gaz yüklemesi yapılabilir. Gaz saatinde bulunan ayar 3,5 bar olana kadar gaz basımı yapılır. Bu değere geldiğinde gaz dolumu yapılmış olur ve işlem sonlandırılır.

Gaz dolumu işlemi Baymak klimaya yapılırken işlem için uzman yardımı alınmalıdır. Uzman yardımı alındığı taktirde işlem başarılı bir şekilde yapılabilir. Klimada bulunan gaz çeşidini kullanıcı olarak bilebilir ve ekipleri ona göre uyararak tedarikli gelmesini sağlayabilirsiniz. Onun dışında gaz basma işlemini kullanıcı olarak kesinlikle yapmamalısınız. Fazla gaz basımı uygulamak ya da yeterince gaz basımı yapmamak sorunlar yaşamanıza etmen olabilir. Bu açıdan işi uzmanına bırakınız.

DİP NOT: Baymak Klimaya Gaz Basımı uygulaması her bir kullanıcı tarafından bakıma dahil olan bir uygulama olarak bilinir fakat bakıma dahil değildir. Bakımda da yapılabilir fakat bunun için ek bir ücret alınır. Gaz basımı ne kadar olur ise ücret de buna bağlı değişmektedir.