Baymak Klima Yeterince Soğutmuyor

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Baymak klimanız yaz döneminde soğutuyor ancak beklediğiniz performansı sağlamıyorsa sebeplerini makalemizde bulabilirsiniz.

Baymak Klima Yeterince Soğutmuyor Sebebi Nedir?

  • Hava filtresi tıkanmış olabilir

Baymak klimaların iç ünitesinin önünde yer alan filtre tüm tozları ve pislikleri çekmektedir. Uzun süre bakımı yapılmadığı zaman tıkanabilmektedir. Tıkandığı durumlarda mutlaka temizliği yapılmalı ya da tıkanmadan temizliğine önem verilmelidir. Filtre temizliğini kullanıcı olarak kullanım sıklığına bağlı olarak iki haftada bir temizlemelisiniz. Filtrenin temizlenmediği durumlarda alınan sonuç yeterli olmaz. Bu gibi sorunları da genelde sıklıkla yaşarsınız. Filtrenin tıkalı olması bu duruma etmen ise filtreyi temizleyerek yeniden cihazı soğutma modunda çalıştırmalısınız. Aldığınız sonuç değişti ise servis yardımı almanıza gerek yok. Sonuç aynı ise başka sebepler de söz konusu olabilir.

  • Hava girişi kapalı olabilir

Baymak klimanın önü eşyalar ile kapalı ise bu durumda da üflemeyi yapar fakat soğutmada yeterli gelmez. Bunun için de yeterince soğutma yapmaz. Baymak klimanın etrafının açık olduğundan emin olun açık değilse de mutlaka açın.

  • Oda içinde pencere ve kapıların kapalı olduğundan emin olun

Dışarıdan sıcak hava teması var ise bu sebeple de yeterli şekilde soğutmayı yapamıyor olabilir. Bu nedenle de mutlaka cam, pencere ve kapıların kapalı olduğundan emin olmanız gerekmektedir.

  • Oda içinde farklı bir ısıtma cihazı olabilir

Isıtma cihazı odayı ısıtır ve bu sebeple de Baymak klima beklediğiniz şekilde ısıtma yapmayabilir. Bu gibi durumlarda ortam içinde ısıtma cihazı olmadığından emin olmalısınız. Varsa da eğer mutlaka kaldırmalısınız.