Baymak Klima Sağlığa Zarar Verir mi?

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Baymak klima kullanmak bazen astım gibi hastalıklara karşı iyi gelse de yanlış kullanım sebebi ile çeşitli sorunlar yaşanabilmektedir. Baymak klima sağlığa zarar verir mi yoksa sağlık açısından yararlı mı? bilgiler aşağıda yer almaktadır.

Baymak Klima Sağlığa Zarar Verir mi?

  • Kullanım talimatlarına uyulduğu sürece sağlığa zarar vermez

Kapasitesi ne olursa olsun hemen her Baymak klimanın kullanılma şekli aynıdır. Fakat doğru kullanım önemlidir. Baymak klima kullanım kılavuzunu incelediğinizde orada belirli talimatlar yer aldığını göreceksiniz. Talimatlara uyulduğu sürece sağlığınız tehlikeye atılmaz ve sorun da yaşamazsınız. Bu açıdan önerimiz kullanım talimatına uymanızdır.

  • Filtre bakımı düzenli olarak yapıldığı sürece sağlığa zarar vermez

Filtre özellikle de insan sağlığını etkilemede en büyük etmenler arasında gelir. Filtre kullanıma bağlı olarak 2 haftada bir düzenli olarak temizlenmelidir. Uygulama için illa ki servis yardımı almanız şart değildir. İşlemi kullanıcı olarak sizler de yapabilirsiniz. Filtreyi sökerek normal derecede suyla yıkayıp kurutacaksınız ve yeniden yerine takacaksınız. Bu uygulamayı düzenli olarak yaparsanız sağlık sorunları yaşamazsınız.

  • Bakımları düzenli olarak yaptırırsanız sağlığa zarar vermez

Baymak klima bakımları senede iki kez yapılmalı yani uzmanına yaptırılmalıdır. Bakımı ihmal edilen Baymak klima ortama beklediğiniz havayı vermez ve sağlık sorunları yaşamanıza neden olabilir. Sağlık problemleri yaşamamak adına Baymak klima bakımlarını önemseyin ve vakti geldiğinde mutlaka yaptırın. Yapılan bakımlar hem sağlık problemleri yaşattırmaz hem tasarrufu yaşatır hem de uzun süre sorunsuz kullanım sağlamanıza yardımcı olur. Bu açıdan da önerimiz bakımları özellikle de sağlığınız açısından yaptırmanızdır.

  • Soğutma modunda klima önünde durmazsanız, ya da direk üfleme mesafesinde olmazsanız sağlığa zarar vermez

Bu genel anlamda her bir kullanıcı tarafından yapılan hatalardan biri olmaktadır. Klima yaz döneminde soğutma çevrimine getirildiğinde kullanıcılar biran önce serinlemek için direk klima önüne geçmekte ya da klimanın üfleme yapacağı mesafeye geçmektedir. Bu durumda büyük sağlık problemleri meydana gelebilir. Bunun önüne geçmek için klimadan uzak bir yerde durmalı ve serinlemeyi bu şekilde sağlamalısınız.