Baymak Klima Kaç Sene Çalışır

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Baymak klima kullanım süresi toplamda 14 yıldır.

Baymak Klima Ömrünü Uzatmak İçin Neler Yapılmalı?

  • Klimanızın bakımını ihmal etmeyin

Hem sağlıklı verim hem tasarruf hem de daha uzun süre kullanım amacı ile önemli olan uygulamadır bakımlar. Klimanın bakımsız kaldığı durumlarda kullanım süresi azalır. Klima daha kısa sürede kullanım ömrünü tamamlar ve ek bir masraf yaparak yeniden bir klima almak durumunda kalabilirsiniz. Özellikle de Baymak klima kullanımında dikkat etmeniz gereken şey bakımları olsun. Bakımlar Baymak klimalar yaz kış kullanıldığı için yılda iki kez yapılmalıdır. Kullanıcı olarak sizler değil işin uzmanına yaptırmanız gerekmektedir. Uzmanına yaptırdığınız bakımlar neticesinde klimanızın olması gerekenden daha iyi çalışıp, tasarrufu yaşatıp daha uzun süre kullanıldığını göreceksiniz.

  • En ufak arızasında servisi çağırın

Oluşan arıza durumu ne olursa olsun önemseyin. Baymak klimayı kullanmasam da olur masraf etmeyeyim düşüncesi ile hareket etmeyin. En ufak arızasını önemseyin ve bu konuda mutlaka uzman yardımı alın. Aksi halde oluşan ufak sorunlar büyük hale gelebilir ve klimanız kullanım ömrünü tamamlayabilir.

  • Arızalarda uzman yardımı alın

İşi uzmanına yaptırırsanız eğer alacağınız sonuç da iyi olur klima ömrü de uzun olur. Arıza durumlarında uzman değil de tanıdık yardımı alırsanız eğer sorununuz da çözümlenmez farklı arıza durumları da meydana gelebilir. Bu nedenle de klimanın ömrü kısalır.