Baymak Klima Isıtmıyor

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Kullanıcı Neler Yapmalı?

  1. Hava filtresine bakın. Kirlenmiş ya da tıkanmış ise temizleyin. Bu işlemi sorun yaşamamak için 2 haftada bir kez mutlaka yapmalısınız. Hava filtresini temizledikten sonra yani yıkadıktan sona kurutun ve yeniden yerine takarak cihazı ısıtma devresinde deneyin.
  2. Hava girişlerinin açık olduğundan emin olun. Baymak klimanın önü eşyalarla kapalı olmasın. Kapalı olursa eğer beklediğiniz şekilde ısıtma yapmayacaktır.
  3. Baymak klimanın bulunduğu odada cam ve pencerelerin aynı zamanda kapının kapalı olduğundan emin olun. Bir yerden soğuk hava girişi olur ise bu sebeple ısıtmayı sağlayamaz ve sorun yaşamanıza neden olur.
  4. Isı ayarını doğru şekilde yaptığınızdan emin olun. Isıtma ayarı kısık değil yeterli ısıda olmalıdır. Ortam ısısına ve hava koşullarına göre bir ayar belirleyin.
  5. Isıtma modunda hava kanatları aşağıya doğru olmalıdır. Aşağı doğru değilse eğer bu sebeple de ısıtma yapmıyor olabilir. Bu ayarlamayı doğru yaptığınızdan emin olun.

Baymak klima ısıtma yapmadığında bu uygulamaları yapın. Uygulamalardan sonra sonuç değişmiyorsa yapabileceğiniz başka bir uygulama bulunmamaktadır ve mutlaka servis yardımı almalısınız.

Baymak Klima Isıtmıyor ise Sebepleri Nelerdir?

  1. Baymak klima ısıtma modunda olmayabilir. Soğutma moduna ayarlandı ise bu sebeple ısıtma yapmıyor olabilir. Isıtma modunda çalıştığından emin olmanız gerekir.
  2. Baymak klima üzerinden yapılan ısı ayarı ortamın ısı ayarından yüksek olmalıdır. Bu şekilde bir ayarlama yapın.
  3. Dış ünite devreye girmiyor olabilir. dış ünitenin çalıştığından ve devreye girdiğinden emin olmalısınız. Devreye girmiyor ise elektronik kart bloke olmuş olabilir. Baymak klimayı birkaç kez resetlemelisiniz. Baymak klima enerjisini yaklaşık 10 dakika kadar kesin yeniden çalıştırın.