Baymak Klima Filtre ve Özellikleri

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Baymak klima çeşitlerinde 2 filtre yer almaktadır. Bu filtrelerin görevleri de kendi içinde değişmektedir. Filtrelerin özellikleri ve görevleri konusunda bilgi almak isterseniz eğer aşağıda yer alan metni incelemenizi tavsiye ederiz.

Baymak Klima Filtreleri ve Özellikleri

Elektrostatik Filtre

Havadaki toz ve zerrecikleri bunun yanı sıra yumuşak polietilen çerçeveleri yakalayabilme özelliğindedir. Bu görevi sebebi ile ısı değiştirici üstünde dış ortam etkenlerinin bir araya gelmesine yani birikmesine de engel olmaktadır. Değişimi yapılamayan filtre çeşididir. Bu açıdan da temizliği düzenli olarak ihmal edilmeksizin yapılmalıdır. Bu uygulama konusunda uzman yardımı almanız gerekir. Çünkü temizleme işlemi kimyasal ilaçlar ve basınçlı su ile yapılmaktadır. Bu filtrenin bilinen diğer özelliği elektriklenme nedeni ile bazı mikroorganizmaları yakalayabilmesidir. Bu da sağlık sorunlarının yaşanılmamasına neden olur. Doğru kullanım ve bakımı yapıldığı sürece sorun yaşamazsınız.

Aktif Karbon Filtre

Bu filtrenin görevi ortamda yer alan kötü kokuları yok etmektir. Kötü kokuların yanı sıra sigara kokusunu da yok etmektedir. Mikroskobik tanecikleri yakalama özelliğindedir. Bu da sağlık açısından sorun yaşanılmamasına yardımcı olur. Temizliği 2 haftada bir olmak koşulu ile kullanıcı tarafından mutlaka yapılmalıdır. Aksi durumda sağlık sorunları yaşanabilir. Temizliği düzenli olarak yapılır ise ortamda daha sağlıklı hava solunabilir. Temizliği dışında değişimi de 3 ile 6 ay arasında filtrenin durumuna bağlı olarak yapılmalıdır. Bu konu için de uzman yardımı almanız gerekmektedir.