Baymak Klima Çalışırken Koku Yapıyor

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Kullanıcı Neler Yapmalıdır?

  1. Baymak klimanın iç ünitesinin önünde yer alan filtreyi temizlemelisiniz. Filtreyi deterjan yardımı ile değil saf su ile temizleyin. Su ne çok sıcak ne de çok soğuk olsun. Ilık bir su ile tıkayın güzelce temizleyin ve kurutun.
  2. Filtreyi kuruttuktan sonra yerine takmadan önce oda spreyi sıkın.
  3. Baymak klimanın gözeneklerine dolan bakterilerden arındırılması amacı ile filtre temizliği işlemini ihmal etmeden 2 haftada bir kez mutlaka bu şekilde yapın ve yıkama sonrasında yerine takmayı ihmal etmeyin.
  4. Baymak klima filtre temizliği sonrasında ısıtma ya da soğutma olarak (mevsime göre) bir moda getirin ve çalıştırın. Kokunun gittiğinden eminseniz işlemi vakti geldiğinde yapmayı ihmal etmeyin. Sorun devam ediyorsa da mutlaka servisi arayın.

Baymak klimanın çalışma sırasında koku yapmasının sebeplerini bu yazımızda sizlere açıkladık. Yapmanız gereken uygulama basittir. Uygulamayı yapmanız sonrasında sorun düzelmiyor ise ya da devam ediyor ise cihaza başka bir müdahalede bulunmayın ve servisi arayarak yardım talep edin.

Baymak Klima Çalışırken Koku Yapıyor ise Servis Müdahalesi Nasıl Olmalı?

  1. Baymak klimanın ön kapağı sökülerek ilaçlı su ile bakımı yapılır.
  2. Servis ekiplerince kullanılan klima ilaçları kötü koku giderici özellikte olduğu için kısa sürede bu şekilde bir yıkama işlemi işe sorun düzelebilmektedir.
  3. Parfümün ya da oda spreyinin yeterli gelmediği durumda ilaçlı yıkama işlemi işe yaramaktadır. Bu şekilde filtre temizliği de yapılır ve cihaz kokusundan giderilerek kullanıcısına teslim edilir. Sorun da çözümlenmiş olur.

Baymak klimanın çalışma sırasında kötü koku yapmasının en temel sebebi filtresinin düzenli olarak temizlenmemesi ve cihazın uzun süre bakıma maruz kalmamasıdır. Filtre temizliğini kendiniz de yapabilirsiniz. Yalnız bu gibi sorunları yaşamamak için cihazınızın bakımını ihmal etmeden uzmanına yaptırın.