Baymak Klima Bakımı Neden Önemli?

Kombi Servisi ve Daha Fazlası

Klima Bakımı; klimalara senede iki kez yaptırılması gereken rutin temizlik işlemi ve genel kontrol uygulamasıdır.

Baymak Klima Bakımı Neden Önemli?

  • Baymak klima bakımı yapılmazsa sağlık sorunları yaşarsınız

Çünkü Baymak klimalar ortama hava üfleyerek ısıtma ya da soğutma yapabilmektedir. Bakımları ihmal edildiğinde filtresi tıkanarak ortama daha kötü hava bırakabilmektedir. Bu da sağlık açısından kullanıcı olarak sizleri zor durumda bırakmaktadır. Sağlık sorunları yaşamamak için Baymak klimanızın bakımını yılda iki kez mutlaka yaptırmalısınız.

  • Baymak klima bakımı yapılmazsa tasarruf yaşayamazsınız

Özellikle de tasarruf elde etmek amacı ile Baymak klima bakımı ihmal edilmeden yapılmalıdır. İhmal edildiği durumda beklediğiniz şekilde çalışma yapmaz bu sebeple de tasarruf yaşanılmaz. Tasarruf elde etmek adına mutlaka bakımlarını ihmal etmeyin.

  • Baymak klima bakımı yapılmazsa sürekli sorun yaşarsınız

Çünkü bu durumda arızalar tespit edilemeyecektir. Arıza durumlarının tespit edilmesi ve geç olmadan müdahale edilmesi adına bakımları ihmal etmeden mutlaka yaptırmanızı öneririz.

  • Baymak klima bakımı yapılmazsa kullanım ömrü azalır

Normalde 14 yıl kadar olan Baymak klima ömrü gün geçtikçe kısalır. Bu durumda daha kısa sürede kullanım süresini doldurarak sizlerin sorun yaşamasına neden olur. Daha uzun süre Baymak klima kullanımı adına bakımları ihmal etmeden mutlaka yılda iki kez yaptırmalısınız.

  • Baymak klima bakımı yapılmazsa cihazın çalışma performansı düşer

Baymak klimanızdan istediğiniz verimi alamazsınız. Set ettiğiniz sıcaklıkta çalışmaz. Isıtmayı ve soğutmayı beklediğiniz şekilde yapamaz bu da sorunlar yaşamanıza neden olur. Bu açıdan da Baymak klima bakımlarını mutlaka yaptırmalısınız.